ساعت اعلام قیمت طلا (ساعت باز شدن بازار طلا ایران)

ساعت اعلام قیمت طلا (ساعت باز شدن بازار طلا ایران)
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.46 - (7 امتیاز)

ساعت اعلام قیمت طلا

امروزه خرید طلا به عنوان یکی از بهترین روش­های سرمایه گذاری شناخته می­شود. داشتن اطلاعات کافی درباره بازار طلا به سرمایه گذاران کمک می­کند ارزش سرمایه خود را به خوبی حفظ کرده و حتی کسب سود کنند. اطلاع از ساعت اعلام قیمت طلا از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجایی که بهای این فلز گرانبها به خاطر عوامل مختلف مدام در حال تغییر است، باید بدانید که در چه ساعاتی از روز خرید و فروش آن را انجام دهید.

در این مقاله از طلاسی قصد داریم به بررسی ساعت باز شدن بازار طلا و بهترین زمان خرید طلا بپردازیم. اگر شما هم قصد ورود به بازار طلا و سرمایه گذاری در آن را دارید، پیشنهاد می­کنیم تا انتها همراه ما باشید.

 

اهمیت اطلاع از ساعت اعلام قیمت طلا

در کشورهای توسعه یافته معمولا نوسان قیمت ارز و طلا کم است. اما در کشورهایی مانند ایران به خاطر عوامل مختلف مانند تورم، سیاست­های داخلی و ... ارزش طلا با کاهش و افزایش زیادی در بازه­های زمانی متفاوت مواجه می­شود.

قیمت طلا به صورت روزانه مشخص می­شود؛ از این رو باید از ساعت باز شدن بازار طلا آگاهی داشت، تا بتوان در بهترین زمان ممکن معاملات را انجام داد. در صورتی که شما از ساعت اعلام قیمت طلا مطلع نباشید، امکان دارد در لحظاتی که قیمت طلا افزایش ناگهانی دارد، خرید خود را انجام دهید. و پس از ساعاتی دوباره قیمت کاهش یابد. در نتیجه سرمایه گذاری خوبی انجام نداده­اید.

با خرید طلا در بهترین ساعت از شبانه روز، می­توانید به سود و بازدهی بهتری در بازار طلا دست پیدا کنید. از این رو داشتن اطلاعات کافی در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

 

ساعت باز شدن بازار طلا ایران

شاید شما هم در اولین ساعات روز در برخی از منابع مانند سایت­های مختلف، متوجه اعلام قیمت طلا و ارز شده­اید. اما باید بدانید که طبق یک رسم قدیمی و سنتی در ایران، قیمت طلا هر روز ساعت 11 صبح مشخص می­شود.

همراه با طلا، قیمت ارز نیز در ساعات میانی روز مشخص می­شود. به همین خاطر این ساعات را می­توان آغاز معاملات طلا و ارز در کشور در نظر گرفت. بدین ترتیب خرید طلا قبل از ساعت 11 کار آنچنان عاقلانه­ای محسوب نمی­شود. کما اینکه بسیاری از فروشندگان نیز حتی قبل از این ساعت اقدام به ارائه طلا نمی­کنند. اگر در ساعات ابتدایی روز به بازار طلا ایران سر بزنید، متوجه پایین بودن کرکره مغازه­های طلافروشی­ خواهید شد.

 

چه ساعتی طلا بخریم؟

با قطعیت کامل نمی­توان یک ساعت مشخص را برای خرید طلا عنوان کرد. انتخاب بهترین ساعت برای خرید طلا به فاکتورها و عوامل مختلفی بستگی دارد. در بازه­های زمانی متفاوت، بهترین ساعت خرید و فروش طلا متغیر است.

گاهی اوقات امکان دارد در ساعات ابتدایی باز شدن بازار طلا، قیمت این فلز با افزایشی نسبت به بهای دیروز مواجه شود. سپس با گذشت زمان این قیمت روند کاهشی را آغاز کرده و در ساعت پایانی فعالیت بازار، ارزش طلا کمتر از صبح باشد.

همچنین ممکن است این فرآیند برعکس نیز اتفاق بیفتد. نوسانات طلا به خاطر عوامل مختلف مانند تورم، اتفاقات داخلی، اخبار جهانی و ... است. این موارد هر روز و در ساعات مختلف بر روند صعودی یا نزولی بودن قیمت طلا تاثیر بسیاری می­گذارند. بنابراین برای خرید طلا در بهترین ساعت باید اطلاعات دیگری نیز در اختیار داشته باشید و وضعیت بازار را رصد کنید.

 

ساعت باز شدن بازار طلا جهانی

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که به صورت حرفه­ای در بازار طلا فعالیت می­کنید، اطلاع داشتن از ساعت بازار طلای جهانی برایتان ضرورت دارد. ساعت اعلام قیمت طلا در بازارهای مختلف با توجه به مناطق زمانی، تقویم کشور، تعطیلات و ... متفاوت است.

به طور کلی می­توان گفت زمان باز و بسته شدن بازار طلا در جهان، از ساعت 2:30 دقیقه صبح تا 2:30 دقیقه صبح روز بعد به وقت ایران است. بازار جهانی طلا به صورت 24 ساعته در پنج روز هفته از دوشنبه تا جمعه فعالیت می­کند.

معاملات بین­المللی طلا با باز شدن بازار از شرقی­ترین شهرهای جهان مانند سیدنی و توکیو شروع و تا بسته شدن در غربی ترین نقطه، نیویورک آمریکا پایان می­یابد. اعلام قیمت طلا جهانی نیز با باز شدن هر بازار رخ می­دهد. خرید و فروش طلا در سطح بین­المللی به خاطر جود ثبات در بازار جهانی امری تخصصی محسوب می­شود. نوسانات قیمتی طلا در بازار جهانی تحت شرایطی خاصی صورت می­گیرد که باید درباره آن اطلاعات، دانش و تجربه کافی را داشته باشید.

 

نتیجه گیری

بازار طلای ایران در ساعات میانی روز فعالیت خود را آغاز می­کند. هر روز از ساعت 11 صبح قیمت این فلز گرانبها به همراه ارز اعلام می­شود و معاملات مختلف شروع می­گردند. در زمان­هایی که بازار دارای ثبات است و نوسانات شدید نداشته باشد، قیمت طلا در ساعات مختلف روز تقریبا یکسان است. اما در دوره­های ملتهب و وجود حباب، با افزایش و کاهش عرضه و تقاضا، قیمت طلا نیز دستخوش تغییراتی می­شود. از این رو باید در بهترین ساعت نسبت به خرید طلا اقدام کرد.

اگر شما هم علاقمند ورود به بازار طلا هستید و می­خواهید یک سرمایه گذاری مطمئن را تجربه کنید، از طلاسی می­توانید کمک بگیرید. طلاسی به عنوان بهترین پلتفرم خرید و فروش آنلاین طلا، شرایط و بستر لازم جهت خرید طلای خام و بدون اجرت در بهترین ساعت بازار طلا ایران را فراهم می­کند.

 

سوالات متداول

1- قیمت طلا در بازار ایران چه ساعتی اعلام می­شود؟

ساعت اعلام قیمت طلا در بازار ایران، 11 صبح است.

2- بهترین ساعت خرید طلا چه زمانی است؟

با توجه به عوامل مختلف، قیمت طلا در ساعات شبانه روز متغیراست. اما به طور کلی بسیاری از کارشناسان ساعات نزدیک به ظهر و همچنین ساعات پایانی فعالیت بازار طلا را به عنوان بهترین زمان خرید طلا معرفی می­کنند.

3- قیمت طلا و دلار به شکلی همزمان مشخص می­شود؟

در بازار ایران، قیمت طلا و دلار به همراه یکدیگر در ساعت 11 صبح اعلام می­شود. با اینکه برخی از سایت­ها در ساعات ابتدایی روز قدام به تعیین قیمت ارز و طلا می­کنند، اما ساعت 11 صبح ساعت اصلی اعلام قیمت طلا و دلار است.

4- چرا صبح زود نباید طلا بخریم؟

از آنجایی که ساعت رسمی اعلام قیمت طلا در بازار طلای ایران، 11 صبح است، خرید طلا در صبح زود امری درست و عاقلانه به شمار نمی­رود. امکان دارد در ساعات ابتدایی روز برخی از منابع قیمت طلا را به اشتباه اعلام کنند و شما دچار مشکلاتی شوید.

5- ساعت اعلام قیمت طلا در بازار جهانی چه زمانی است؟

بازار طلای جهانی در روزهای دوشنبه تا جمعه به صورت 24 ساعته از ساعت 2:30 دقیقه صبح به وقت ایران فعالیت می­کند. بدین ترتیب قیمت طلا در این بازار هر روز در این ساعت مشخص می­شود.

مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.
مریم رحیمی مقدمتولید محتوا

مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها