چگونه دستبند یا گردنبند خود را کوتاه کنیم؟

چگونه دستبند یا گردنبند خود را کوتاه کنیم؟
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.78 - (7 امتیاز)

احتمالا برای شما هم پیش آمده که دستبند یا گردنبند طلایی را از شخصی هدیه گرفته‌اید، اما سایز شما نبوده و چون زنجیر بلندی داشته نتوانسته‌اید از آن استفاده کنید. یا مثلا دستبند یا گردنبندی قدیمی داشته‌اید که حالا چون وزنتان را کاهش داده‌اید، برایتان بزرگ شده و قابل استفاده نیست. گاهی هم مسئله هیچ از این‌ها نیست، و شما گردنبند و دستبند بلند خود را دوست ندارید آن هم فقط به خاطر اینکه اکسسوری‌های کوتاه مد شده‌اند.

در این مواقع تنها یک راهکار وجود دارد، کوتاه کردن دستبند و گردنبند طلا! آن هم در خانه! مگر می‌شود؟ بله که می‌شود. طلاسی قصد دارد در ادامه این مطلب نحوه کوتاه کردن این دسته از جواهرات را به شما آموزش داده و نکاتی کلیدی را شرح دهد. پس با طلاسی همراه باشید.

کوتاه کردن دستبند و گردنبند طلا! آیا امکان‌پذیر است؟

اگر شما نیز دستبند یا گردنبندی محبوب و زیبا دارید که سایز آن برایتان بزرگ است، نگران نباشید. چرا که به راحتی می‌توانید آن را کوتاه کرده و به سایز دلخواهتان درآورید. آن هم فقط با داشتن یک انبردست نوک باریک! چرا که به سادگی می‌توان با ایجاد تغییراتی در زنجیر این نوع زیورآلات، سایز آن‌ها را کوچک کرد.

کوتاه کردن دستبند و گردنبند در خانه یا توسط طلاساز؟

این سوال بسیاری از افرادی است که تصمیم به کوتاه کردن دستبند و گردنبند طلای خود گرفته‌اند. خوب، در این مورد باید بگوییم در اکثر مواقع خودتان هم می‌توانید این کار را به راحتی در خانه انجام دهید. مخصوصا اگر زنجیر گردنبند یا دستبند شما حلقه‌های درشتی داشته و ساختار آن پیچیده نباشد. اما نمی‌توان منکر این مسئله شد که این کار نیاز به تخصص بالایی دارد.

 پس اگر دستبند یا گردنبند شما بسیار قیمتی بوده و ساختار پیچیده‌ای( حلقه‌های ریز) دارد، بهتر است این کار را به یک طلاساز حرفه‌ای بسپارید. چون طبیعتاً طلاسازان ابزار‌های زیادی را در اختیار داشته و مهارت فوق العاده‌ای نیز خواهند داشت. در نتیجه بدون اینکه هیچ آسیبی به طلای شما وارد شود، آن را کوتاه کرده و به سایز دلخواهتان در می‌آورند. برای آشنایی بیشتر با طلاسازان و شغل طلاسازی کلیک کنید.

آموزش قدم به قدم کوتاه کردن دستبند و گردنبند طلا

و اکنون چگونه دستبند و گردنبند طلای خود را کوتاه کنیم؟ بسیار آسان! با انجام مراحل زیر می‌توانید سایز این نوع جواهرات را به راحتی تغییر داده تا برایتان قابل استفاده باشند:

  •        ابتدا یک سطح صاف مثل کابینت یا اوپن آشپزخانه را پیدا کرده و وسایل خود را روی آن بچینید.
  •        سپس سایز ایده آل دستبند و گردنبند خود را اندازه گیری کرده و گوشه‌ای یادداشت کنید.
  •         حالا با استفاده از یک انبر دست نوک باریک، حلقه‌های گردنبند یا دستبند را يکی پس از دیگری باز کنید. این کار باید به اندازه‌ای انجام شود تا جواهر شما به سایز مورد نظر برسد. اما اصلا زیاده روی نکنید، چون ممکن است تنگ شود.
  •        در همین حین جواهر خود را روی دست یا گردنتان امتحان کنید که اگر به سایز دلخواه رسیده بود، دیگر حلقه‌های بعدی را باز نکنید.
  • ·       در مرحله بعد مجددا دو طرف باز شده دستبند یا گردنبند را به یکدیگر متصل کرده و‌ تمام! حالا جواهر دوست داشتنی شما سایز مورد نظرتان را دارد و می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

۲ نکته طلایی: اول اینکه هنگام کوتاه کردن دستبند و گردنبند طلا حتما توجه کنید که از انبردست و ابزار‌هایی با نوک بسیار تیز و آسیب زننده استفاده نکنید، همچنین اصلا با دست به حلقه‌های جواهر خود فشار وارد نکنید. نکته بعدی نیز این است که حلقه‌های باز شده دستبند یا گردنبند را در کنار یکدیگر در جعبه‌ای امن قرار دهید تا گم نشوند.

چگونه دستبند و گردنبندهای سنگی و مرواریدی را کوتاه کنیم؟

گاهی دستبند شما از جنس طلاست، اما با سنگ‌های قیمتی یا مروارید تزئین شده است. در این حالت کارتان کمی سخت می‌شود. کمی که چه عرض کنیم! خیلی سخت می‌شود. چون جواهر بسیار قیمتی بوده و ممکن است با هر اشتباه کوچکی دچار آسیب دیدگی و خسارت شود. پس اگر جواهر سنگی و مرواریدی دارید، بهتر است کوتاه کردن آن را به یک طلاساز حرفه‌ای بسپارید.

آخرین سخن طلاسی

طلاسی این بار ترفند و روش کوتاه کردن دستبند و گردنبند طلا را برای شما خوبان شرح داد. اما باز هم توصیه ما به شما این است که تا حد امکان این کار را در خانه انجام ندهید. چون گاهی ممکن است به دلیل نداشتن مهارت، جواهر شما دچار آسیب شده و دیگر به حالت اول خود باز نگردد.

برای خرید آنلاین طلای خام و آب شده بدون اجرت با مشاورین و کارشناسان مجموعه معتبر و خوشنام طلاسی تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

  •         چرا باید هنگام کوتاه کردن دستبند و گردنبند طلا به عیار آن توجه کنیم؟

چون هرچقدر که عیار طلای شما بالاتر باشد، آسیب پذیرتر بوده و بهتر است کوتاه کردن آن را به افراد متخصص بسپارید.

  •        بعد از کوتاه کردن جواهر، با حلقه‌های خارج شده چه کنیم؟

شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را به فروش برسانید.

  •         کوتاه کردن کدام نوع دستبند و گردنبندها توصیه نمی‌شود؟

دستبند و گردنبند‌های قیمتی و دارای سنگ و الماس و ... بهتر است کوتاه نشوند تا از ارزش آن‌ها کاسته نشود.

 

نویسنده
مرضیه کوهشاریتولید محتوا

نویسنده

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها