چگونه با خرید و فروش طلا سود کنیم؟

چگونه با خرید و فروش طلا سود کنیم؟
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.18 - (4 امتیاز)
فهرست مطالب

چگونه با خرید و فروش طلا سود کنیم؟ نکات کسب سود از بازار طلا

سرمایه گذاری در بازار طلا معمولا با دو هدف حفظ ارزش داراییها و کسب سود انجام میشود. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که میخواهید سودآوری از سرمایه گذاری در طلا را تجربه کنید، حتما این سوالات برایتان پیش آمده که چگونه با خرید و فروش طلا سود کنیم؟ نکات سرمایه گذاری روی طلا کدامند؟ بهترین روش کسب درآمد از بازار طلا چیست؟ 

در این مقاله از طلاسی قصد داریم پاسخ این سوالات را ارائه دهیم؛ تا بتوانید انتخابی مطمئن و تصمیمی درست بگیرید. اگر علاقمند به کسب سود از سرمایه گذاری در طلا هستید، تا انتها همراه ما باشید. 


نحوه بدست آوردن سود از خرید و فروش طلا

سرمایه گذاری در طلا مانند هر نوع سرمایه گذاری دیگر، نیاز به داشتن اطلاعات و آگاهی کافی است. آشنایی با یکسری نکات به شما کمک میکند علاوه بر اینکه متحمل ضرر و زیان نشوید، سود قابل توجهی نیز بدست آورید.

از مهمترین نکات خرید و فروش طلا و کسب سود از بازار این فلز گرانبها، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- آشنایی با انواع طلا

یکی از مهمترین نکات رسیدن به سود از طریق خرید و فروش طلا، شناخت انواع طلا است. شکلهای مختلفی از طلا برای سرمایه گذاری در دسترس قرار دارند که هر کدام از ویژگیها، مزایا و معایبی برخوردارند. شما باید با شناخت کافی این طلاها و با توجه به هدف و شرایط خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. 

انواع طلا برای سرمایه گذاری عبارتند از:

* طلای دست دوم

معاف از مالیات و اجرت ساخت، نقد شوندگی بالا، امکان استفاده زینتی و تنوع بالا از مهمترین مزیتهای طلای کارکرده محسوب میشوند. در مقابل، امکان تقلبی یا سرقتی بودن، زیبایی ظاهری کمتر و امکان از مد افتادن در طول زمان از معایب این طلا به شمار میروند. اگر به دنبال کسب سود از خرید و فروش طلای دست دوم هستید، باید به سراغ طلافروشیهای معتبر بروید و طلاهای سالمتر و با کیفیتتری بخرید. 

* طلای آب شده

یکی از بهترین انواع طلا برای خرید و فروش و کسب سود، طلای آب شده است. این طلا کارمزد و مالیات ندارد، به راحتی خرید و فروش میشود و در اندازه و وزنهای مختلف تولید میگردد. در نتیجه با هر میزان بودجه، میتوانید مقداری از آن را تهیه کنید. البته امکان تقلب در این نوع طلا وجود دارد. بنابراین توصیه میشود طلای آب شده را از مراکز معتبر بخرید. 

* طلای نو

مهمترین مزیت طلای نو، زیبایی ظاهری و امکان استفاده از آن است. این طلا در زمان خرید شامل مالیات و اجرت ساخت میشود و در زمان فروش با حذف این هزینهها، قیمت کمتری نسبت به زمان خرید دارد. با این وجود اگر هدف شما از سرمایه گذاری، بلند مدت است، خرید آن منطقی است. زیرا در طول زمان با افزایش ارزش طلا، ممکن است هزینههای اضافی آن جبران شوند.

* سکه طلا

از دیگر گزینههای محبوب بازار طلا، سکه است. شما میتوانید با خرید و فروش سکه طلا به سود قابل توجهی دست پیدا کنید. تنوع بالا، رشد قیمتی در بازههای زمانی مختلف، نوسانات قیمتی کمتر نسبت به دیگر انواع طلا و نقدشوندگی بالا از مهمترین مزیتهای سکه محسوب میشوند. از طرفی خرید این طلا با مشکلاتی نظیر نگهداری و تامین امنیت سرمایه، نیاز به مقدار بودجه زیاد و محدودیت خرید همراه است. 

* شمش طلا

اگر از میزان بودجه قابل توجهی برخوردار هستید و میخواهید از خرید و فروش طلا سود خوبی بدست آورید، شمش طلا را انتخاب کنید. شمش یکی از گزینههای اصلی طلاسازان برای ساخت انواع مصنوعات و زیورآلات محسوب میشود. از این رو همیشه مشتری برای آن وجود دارد. عیار شمشهای طلا بالا است و ارزش آنها نسبت به سایر مدلهای طلا زیادتر میباشد. در نتیجه در طول زمان با افزایش قیمت طلا، میتوانید به سود مناسبی دست پیدا کنید. 

* گواهی سپرده طلا

اگر دانش کمی از بازار طلا دارید و اهل ریسک کردن نیستید، خرید گواهی سپرده طلا بهترین گزینه برای شما محسوب میشود. شما میتوانید از تجربه مدیران حرفهای صندوقهای طلا بهره برده و علاوه بر حفظ ارزش سرمایه خود در برابر تورم، به کسب سود بپردازید. 

2- توجه به ویژگی های طلا

برای انتخاب بهترین طلا برای سرمایه گذاری و کسب سود، توجه به ویژگیهای انواع طلا اهمیت زیادی دارد. باید با درنظر گرفتن موارد زیر، یکی از روشهای سرمایه گذاری در بازار طلا را انتخاب کنید:

* مقدار مالیات

* مقدار اجرت ساخت

* میزان بودجه مورد نیاز

* قدرت خرید و فروش (نقد شوندگی)

* اختلاف قیمت زمان خرید با زمان فروش

* میزان عرضه و تقاضا

* میزان عیار

* کیفیت ساخت

3- توجه به قیمت طلا و عوامل موثر بر آن

از دیگر تکنیکهای کسب سود از خرید و فروش طلا، میتوان توجه به قیمت طلا و عوامل موثر بر آن را نام برد. فاکتورهای مختلفی باعث کاهش یا افزایش قیمت طلا میشوند. آشنایی با این عوامل به شما کمک میکند تا در بهترین زمان خرید و فروش را انجام دهید. 

* میزان عرضه و تقاضا

* شرایط اقتصادی

* اتفاقات سیاسی و اجتماعی

* نوسانات نرخ ارز

* سیاستهای بانکی در سطح داخلی و بین المللی

4- اگاهی از رابطه دلار و طلا

از آنجایی که قیمت طلا در جهان براساس دلار تعیین میشود، توجه به رابطه این دو اهمیت زیادی دارد. اگر به دنبال سودآوری در بازار طلا هستید، باید از رابطه طلا و دلار باخبر باشید. قیمت طلا و ارزش دلار رابطهای معکوس دارند. یعنی زمانی که دلار ارزان است، طلا گران میشود. زیرا باید مبلغ بیشتری برای خرید یک اونس طلا بپردازید. 

5- ورود به بازار طلا در بهترین زمان

برای رسیدن به سود خرید و فروش طلا، باید در زمان مناسبی وارد بازار طلا شوید. شناخت کافی از انواع طلا و عوامل موثر بر قیمت آن در کنار تعیین اهداف مالی و بررسی شرایط شخصی، زمان خرید طلا را مشخص میکنند. 

با تحلیل بازار و سرمایه گذاری منظم در زمان مناسب، میتوانید سود بدست آورید. سرمایه گذاری بلند مدت گزینهای عالی در بازار طلا محسوب میشود. زیرا علاوه بر کاهش ریسک، ارزش دارایی شما در طول زمان به خوبی حفظ میگردد. تجربه نیز ثابت کرده قیمت طلا در طول زمان افزایش مییابد و بدین ترتیب سود قابل توجهی از ورود به بازار طلا و خرید و فروش این فلز گرانبها در زمان درست، حاصل میگردد. 

6- خروج از بازار طلا در زمان مناسب

همانقدر که بهترین زمان ورود به بازار طلا اهمیت دارد، خروج از این بازار نیز مهم است. اگر میخواهید فعالیت شما در این بازار با نتیجه مثبت و کسب سود همراه باشد، باید با توجه به نکات زیر به موقع از آن خارج شوید:

* ارزیابی دقیق بازار و تحلیل آن برای خروج به موقع قبل از کاهش شدید قیمتها

* دست پیدا کردن به هدف مالی و سود مورد نظر در بازه زمانی مشخص و خروج از بازار

* فروش طلا در صورت بیشتر بودن این کالا نسبت به دیگر داراییها و سرمایههای خود

* بررسی انطباق خرید طلا با استراتژی کلی شما و عدم تصمیم گیری احساسی

7- آشنایی با تکنیک های کسب سود در بازار طلا

به طور کلی دو روش برای سود کردن در بازار طلا وجود دارد که هر کدام از مزایا و معایبی برخوردار است.

* سرمایه گذاری بلند مدت

یکی از راحتترین روش های کسب سود از خرید و فروش طلا، سرمایه گذاری بلند مدت است. با این نوع سرمایه گذاری میزان ریسک کاهش مییابد و در طول زمان با توجه به افزایش ارزش طلا، مقدار سرمایه شما نیز زیادتر میشود. میزان سود در این روش نسبت به روش دیگر، کمتر اما پایدارتر است.

* سرمایه گذاری کوتاه مدت

اگر شناخت کافی از بازار و وضعیت آن دارید و میدانید چه زمانی اقدام به خرید یا فروش طلا کنید، سرمایه گذاری کوتاه مدت گزینهای مناسب برای شما است. میزان ریسک سرمایه گذاری در این روش بالاتر است اما امکان بدست آوردن سود قابل توجه نیز وجود دارد. 

8- بررسی اخبار مرتبط با طلا

برای کسب سود از بازار طلا، باید به طور منظم و مداوم اخبار مربوط به آن را بررسی کنید. بازارهای مالی همیشه در حال تغییر هستند. از این رو باید اخبار و اتفاقات مختلف مربوط به آنها زیر ذره بین قرار بگیرند تا بهترین زمان خرید و فروش مشخص گردد. برای ان کار باید به سراغ منابع معتبر خبری بروید تا از اصالت خبر و صحیح بودن اتفاقات مطمئن باشید. 

9- آشنایی با روش های کلاهبرداری در بازار طلا

یکی از مهمترین نکات کسب سود و در امان ماندن از ضرر و زیان در بازار طلا، آشنایی با راههای کلاهبرداری است. افراد سودجو از روشهای مختلفی اقدام به کلاهبرداری در بازار طلا میکنند. با شناخت کافی از روش کار آنها، میتوانید یک سرمایه گذاری مطمئن را تجربه کنید. 

برای گیر نیفتادن در دام کلاهبرداران طلا، به نکات زیر توجه کنید:

* با افراد معتبر و مطمئن معامله کنید

* از اصل بودن طلا در زمان خرید مطمئن شوید

* هنگام خرید و فروش از فاکتور رسمی با ذکر تمام جزئیات استفاده کنید

* با افرادی که تکنیکهای تحت فشار را برای معاملات به کار میگیرند، همکاری نکنید. 

* از مراکزی که هزینههای مختلف مانند مالیات، اجرت و ... را شفاف و واضح مشخص میکنند، طلا بخرید.

10- برای خرید و فروش طلا به سراغ مراکز معتبر بروید

برای پیشگیری از مشکلات مختلف مانند تقلبی بودن، سرقتی بودن، کیفیت پایین و ...، از مراکز معتبر طلا بخرید. برای فروش طلا نیز باید به سراغ مجموعهها و افراد مطمئن بروید. در این صورت متحمل خسارت نشده و میتوانید در بازار طلا سود بدست آورید. 


سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به طور جامع و کامل به شما بگوییم که چگونه از خرید و فروش طلا سود کنید. با توجه به تمامی نکات ذکر شده، میتوانید سرمایه گذاری مطمئنی را تجربه کرده و از بازار طلا سود مناسبی کسب کنید. 

اگر به دنبال مجموعهای معتبر برای خرید آنلاین طلا بدون اجرت، خرید و فروش طلای آب شده یا دیگر انواع طلا هستید، طلاسی را انتخاب کنید. طلاسی به عنوان بهترین پلتفرم خرید و فروش آنلاین طلا، انواع طلا را با تضمین اصالت و کیفیت ارائه میدهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.
مریم رحیمی مقدمتولید محتوا

مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها