تفاوت طلای کم اجرت و دست دوم

تفاوت طلای کم اجرت و دست دوم
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.32 - (8 امتیاز)

تفاوت طلای کم اجرت و دست دوم

طلا به عنوان یکی از فلزات گرانبها و ارزشمند، به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، برای ساخت زیورآلات مورد استفاده قرار میگیرد. اکثر افرادی که اقدام به خرید زیورآلات طلا می کنند، علاوه بر استفاده در تیپ و استایل خود، انتظار افزایش قیمت و کسب سود از طلای خود دارند، به همین جهت اجرت ساخت طلای زینتی همواره مورد توجه خریدارن بوده است. در این مقاله قصد داریم انواع طلا های زینتی از را از جهت اجرت ساخت مورد بررسی قرار دهیم.

 

طلا با اجرت بالا:

این زیورآلات عمدتا به خاطر ویژگی های خاصی که دارند اجرت ساخت بالاتری نسب به سایر زیورآلات دارند.موارد زیر از جمله مواردی است که میتواند منجر به اجرت ساخت بالا زیورآلات شود:

برند و نام تجاری سازنده طلا

استفاده از سنگ های ارزشمند مانند الماس، یاقوت، زمرد و ... در ساخت طلای زینتی

تراش های خاص که منجر به افزایش زرق و برق و زیبایی طلا می شوند

طلای کم اجرت:

برخی از زیورآلات به دلیل ساخت ساده تری که دارند اجرت ساخت کمتری دارند.این زیورآلات عمدتا به کمک دستگاه های CNC ساخته و تولید می شوند. زیورآلاتی از قبیل زنجیر طلا، النگو و ... که ساخت آنها نیاز به دقت زیادی ندارد و ساخت آنها راحت تر است بیشتر مورد توجه کارگاه های ساخت طلای کم اجرت بوده است. برای خرید طلای کم اجرت باید به مراکز مطمئن و معتبر مراجعه کنید تا اشتباها طلای دست دوم به جای طلای کم اجرت تحویل نگیرید. 

طلای دست دوم:

طلای دست دوم به طلایی گفته می شود که قبلا توسط فرد دیگری خریداری و مورد استفاده قرارگرفته است. در خرید این طلا نیازی به پرداخت اجرت ساخت نمی باشد. این زیورآلات مناسب افرادی می باشد که در عین استفاده از زیبایی و زرق و برق طلا به جنبه سرمایه گذاری آن توجه می کنند و اجرت ساخت پرداخت نمیکنند.

 

فرق بین طلای نو و دست دوم چیست؟

طبیعتا طلای دست دوم نسبت به طلای نو به علت استفاده ای که از آن شده است زیبایی کمتری دارد.اما باید توجه داشت که اگر هدف از خرید طلا سرمایه گذاری باشد اجرت کمتر در زمان خرید مزیتی است که در صورت خرید طلای دست دوم از آن بهره مند خواهید شد.

 

مزایای خرید طلای دست دوم:

پرداخت مبلغ کمتر در زمان خرید طلا:

اصلی ترین مزیت خرید طلای دست دوم، عدم پرداخت اجرت ساخت در زمان خرید می باشد. به این ترتیب مبلغ پرداختی شما شامل ارزش طلای خریداری کرده و سود فروشنده می باشد. این درحالی است که برای خرید طلای نو و کم اجرت هزینه ای تحت عنوان اجرت ساخت پرداخت میکنید. با در نظر داشتن این موضوع که در هنگام فروش طلا هزینه و اجرت ساخت طلا به شما پرداخت نمی شود، خرید و فروش طلای دارای اجرت علاوه بر سود فروشنده، اجرت ساخت نیز از مبلغ سرمایه گذاری شما کسر می شود. 

حفظ سرمایه و رسیدن به سود در زمان کمتر:

با توجه به اینکه شما در هنگام خرید اجرت ساخت پرداخت نمی کنید، در صورت افزایش قیمت ارزش دارایی شما سریع تر از مبلغ پرداختی شما پیشی میگیرد و سرمایه گذاری شما سریع تر منجر به سود دهی می شود.

قابل استفاده بودن:

مزیت خرید طلای دست دوم نسبت به خرید انواع طلاهای بدون اجرت دیگر مانند آب شده و شمش طلا و... در این است که شما میتوانید از طلای خریداری کرده در تیپ و استایل خود استفاده کنید.

معافیت از مالیات:

خرید طلای دست دوم معاف از مالیات می باشد، دقت داشته باشید در زمان خرید علاوه بر ارزش وزنی طلا تنها باید مبلغ سود فروشنده را پرداخت کنید.

 

معایب خرید طلای دست دوم:

امکان فروش زیورآلات آبکاری شده:

در کنار مزایای خرید طلای دست دوم یکی از معایب آن احتمال خرید زیورآلاتی می باشد که از جنس مس، نقره و... که صرفا با طلا آبکاری شده اند کم نمی باشد. به عبارت دیگر در صورت خرید از مراکز نا معتبر ممکن است به شما طلای غیر اصل و تقلبی تحویل دهند و در این حالت امکان تشخیص اصالت آن برای شما وجود نخواهد داشت .در این میان برخی از فروشندگان نامعتبر طلای 17 عیار که در سالهای گذشته در ساخت زیورآلات مورد استفاده قرار میگرفته است را به جای طلای 18 عیار دست دوم و بدون اجرت ممکن است به شما بفروشند.

انتقال بیماری های پوستی:

مساله مهم دیگری که در زمینه خرید و استفاده از طلای دست دوم وجود دارد احتمال انتقال بیماری های پوستی و ... از مصرف کننده قبلی می باشد. درصورتی که قصد استفاده از طلای دست دوم دارید حتما آن را با استفاده از مواد شوینده تمیز و ضدعفونی کنید.

 

اگر قصد خرید طلای بدون اجرت و دست دوم را دارید، حتما از مراکز معتبر خرید کنید و توجه داشته باشید در هنگام خرید نیازی به پرداخت اجرت و هزینه ساخت نمی باشد. دریافت هرگونه مبلغی تحت عنوان اجرت، هزینه و ... ساخت غیرقانونی بوده و در صورتی که اینگونه مبالغ را پرداخت کرده اید میتوانید از فروشنده شکایت کنید.

در صورتی که هدف شما از خرید طلا سرمایه گذاری و کسب سود می باشد بهترین گزینه، خرید طلا از پلتفرم آنلاین طلاسی می باشد. شما با خرید طلا از پلتفرم طلاسی دیگر نگرانی بابت اصالت طلا، اجرت و ... نخواهید داشت و در هر زمان و مکان با داشتن دسترسی به تلفن همراه یا رایانه شخصی و اینترنت میتوانید به مبلغ دلخواه اقدام به خرید و پس انداز طلا نمایید.

 

 

نویسنده و ویراستار
رضا کاظمیتولید محتوا

نویسنده و ویراستار

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها