مزایای خرید آنلاین طلا

مزایای خرید آنلاین طلا
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.83 - (6 امتیاز)

مزایای خرید آنلاین طلا

امروزه استفاده گسترده جوامع از تراکنش های برخط (آنلاین) پولی، آن را به یک نیاز مبرم و حتی اجبار تبدیل کرده است. دقیقا به همان دلایل روی آوردن دولت ها و مردم به تکنولوژی های نوین برای ذخیره و جابجایی پول، خرید آنلاین طلا هم می‌تواند منطقی باشد. در ذیل چند مورد از این دلایل ذکر خواهد شد.

امنیت

از دیرباز تا کنون، صاحبان طلا یک لحظه از اندیشه حفاظت از دارایی خود غافل نبوده اند، و از این رو به روش های پر هزینه و غیر منطقی مانند ساخت خزانه و صندوق های فولادی، امانت گذاشتن نزد افراد معتبر، استخدام نگهبان و خزانه دار و ... حتی پنهان کردن در زیر خاک روی آورده‌اند. از طرف دیگر این فلز درخشنده کمیاب، در طول تاریخ چنان ارزش چشمگیری داشته است که به مشکل می‌توان از خرید و ذخیره آن اجتناب کرد. اما اختراع ترانزیستور در سال 1948 بشر را از اندیشیدن به نحوه نگهداری و انباشت اموالش بی‌نیاز کرده است. به کمک تکنولوژی های نوین می‌توان تمامی اطلاعات کاربران و اموالشان را در سرور های حفاظت شده امن، ذخیره و پردازش کرد. حتی در صورت از بین رفتن تمام این اطلاعات، با استفاده از نسخه های پشتیبان که به صورت روزانه تهیه می‌شوند، می‌توان در کمتر از چند ساعت تمامی اطلاعات را بازیابی کرد. به عبارت دیگر، با کمک امکان خرید آنلاین، هنگام بررسی طلا برای سرمایه‌گذاری، هرگز نباید به مسئله امنیت طلای خریداری شده فکر کرد!

 

کاهش هزینه و زمان خرید

در شهر های شلوغ جهان امروزی، زندگی کردن در کنار میلیون ها انسان دیگر، به نوبه خود کار مشکلی به نظر می‌رسد. چه برسد به اینکه فردی بخواهد به صورت حضوری از بازار خرید انجام دهد.

این مسئله به خصوص در مورد طلا، به طور قطع صدق می‌کند. زیرا طلا کالایی است که تنها توسط عیارش سنجیده می‌شود. (در حالت شمش)

تفاوتی که هنگام خرید طلا بین بنگاه های مخلتف وجود دارد، تنها قیمت است که آن هم به صورت آنلاین قابل بررسی و مقایسه است.

 

تسهیل محاسبات و  دسترسی به داده های آماری تخصصی

با کمک کامپیوتر ها و شبکه جهانی اینترنت، به آسانی می‌توان به تغییرات روزانه و ساعتی قیمت طلا، در کنار سود لحظه ای و... دسترسی پیدا کرد. محاسباتی که در حالت عادی ممکن است برای برخی گیج کننده به نظر برسند.

 

شروع سرمایه ‌گذاری با حداقل دارایی

واضح است که نمی‌توان 0.021 گرم از یک شمش طلا را به صورت فیزیکی خریداری کرد؛ در صورت خرید آنلاین اما، می‌توان با حداقل مبلغ 50 هزار تومان! به جمع خریداران طلا پیوست. وزنی معادل با 0.021 گرم طلای 18 عیار (در تاریخ 13 مهر 1402)

  

اطمینان از اصالت کالا

با وجود پیچیدگی و گستردگی اطلاعات در فضای مجازی، به جرئت می‌توان گفت که احراز اصالت و ضمانت خرید انجام شده در این فضا، به مراتب از بازار فیزیکی ساده‌تر است. نماد ها و مجوز های معتبری توسط نهاد های بازرس تعریف شده اند که قابل اطمینان و پیگیری می‌باشند. مانند نماد اعتماد الکترونیک در ایران یا سایر مجوز های بانکی و درگاه های پرداخت که با اندکی توجه، قابل احراز اصالت می‌باشند. علاوه بر آن در این فضا تمامی اطلاعات جابجا شده، بدون استثنا ذخیره می‌شوند و در صورت لزوم قابل بازیابی خواهند بود.بنابراین می‌توان اطمینان داشت که خلوص طلای خریداری شده، برابر با مقدار ذکر شده خواهد بود.

 

قیمت های پایین تر

فروشندگان طلای آنلاین معمولاً قیمت های پایین تری نسبت به طلا فروش های بازار ارائه می دهند؛ زیرا هزینه های سربار کمتری دارند. علاوه بر این، می توانید قیمت های عرضه‌کنندگان مختلف را مقایسه و بهترین معامله را انتخاب کرد.

 

نقدینگی

طلا یک دارایی به ‌شدت نقد شونده است، به این معنی که می توان آن را به راحتی فروخت یا با پول نقد و سایر دارایی ها معامله کرد. فروشندگان آنلاین اغلب گزینه های متنوعی را ارائه می دهند، که فروش طلا را در صورت نیاز آسان می کند.

نویسنده و ویراستار
رضا کاظمیتولید محتوا

نویسنده و ویراستار

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها