راهنمای انتخاب رنگ طلا بر اساس رنگ پوست سفید یا سبزه!

راهنمای انتخاب رنگ طلا بر اساس رنگ پوست سفید یا سبزه!
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.64 - (9 امتیاز)

هنگام خرید طلا آنلاین یا فیزیکی توجه و انتخاب رنگ آن بر اساس تناژ پوست تاثیر زیادی در زیبایی شما دارد.. جواهرات نزدیک‌ترین شئ به پوست شما خواهند بود.

 پس هرگاه فردی به طلای شما ‌نگاه می‌کند، هاله‌های از رنگ پوستتان نیز در چشمان او منعکس می‌شود. پس بسیار مهم است که برای زیبایی و شیک‌ بودن هرچه بیشتر استایلتان، رنگ طلا را بر اساس رنگ پوستتان انتخاب کنید.

حال در این مطلب از طلاسی می‌خواهیم نحوه انتخاب رنگ طلا طبق انواع رنگ پوست را به شما آموزش داده و راز‌های مهم زیباتر کردن استایل با طلا را بررسی کنیم. پس با طلاسی همراه باشید. برای آشنایی با رنگ‌های طلا می‌توانید به سایر مقالات مجله طلاسی مراجعه کنید.

 

چرا انتخاب رنگ طلا بر اساس رنگ پوست مهم است؟

گفتیم که پوست شما نور و هاله‌ای خاص را به چشمان دیگران منعکس می‌کند. حال اگر از طلایی با رنگ نامناسب استفاده کنید، جذابیت و زیبایی پوستتان کاهش می‌یابد. در حقیقت هرچقدر که در انتخاب طلا دقت بیشتری به خرج دهید، قوانین جذابیت استایل را بیشتر رعایت کرده‌اید. چرا که انتخاب رنگ جواهرات با توجه به رنگ پوست، در تمامی مجلات مد و زیبایی توصیه شده و هرگز نباید نادیده گرفته شود.

بیشتر بخوانید: هدیه طلا برای نوزاد و کودک چی بگیریم؟

راهنمای انتخاب رنگ‌ طلا بر اساس رنگ پوست و مو؛ زرد، سفید یا رزگلد!؟

و حالا سفید، زرد یا رز گلد؟ کدام رنگ طلا را انتخاب کنیم؟ کاملا بستگی به رنگ پوستتان دارد و باید این کار را با توجه به معیارهای زیر انجام دهید:

رنگ طلای مناسب پوست سفید

پوست سفید جز پوست‌های سرد به شمار می‌رود. مخصوصا اگر درجه روشنی بالایی داشته باشد. حال بهترین رنگ طلا برای پوست‌های سرد، رنگ های سفید و روشن هستند. چرا که این نوع طلاها هاله آبی پوست‌های سرد را با هاله سفید خود ترکیب کرده و هارمونی جذابی را ایجاد می کنند. پس اگر رنگ پوست سفید و روشن دارید، بهترین رنگ طلا برای شما سفید یا رزگلد و نقره خواهد بود.

رنگ طلای مناسب پوست سبزه

برای انتخاب رنگ طلا برای پوست سبزه، باید بدانید این رنگ پوست کاملا گرم است. در واقع پوست سبزه به علت تناژ قهوه‌ای و تیره‌ای که دارد جز رنگ‌های گرم‌ به شمار می‌رود. پس بهترین رنگ طلا برای آن زرد و طلایی خواهد بود. چون طلای زرد تیرگی و برنزه بودن پوست تیره را بیشتر نمایان می‌کند و جلوه زیبایی خواهد داشت.

رنگ طلای مناسب پوست گندمی

ما در دنیای مد پوست گندمی را تحت عنوان پوست خنثی می‌شناسیم. یعنی رنگی که می‌تواند با هر چیزی سازگار شود. پس اگر دارای این‌ رنگ پوست هستید، باید بگوییم که همه جوره دستتان در انتخاب باز است. در واقع هر رنگ طلایی به پوست شما می‌آید و می‌تواند رنگ‌های متنوعی را امتحان کنید. اما اگر می خواهید انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید، پیشنهاد ما این است که‌ رنگ طلایتان نیز خنثی باشد! یعنی نه خیلی طلایی و زرد و نه خیلی سفید و روشن! اینگونه با هماهنگی خاصی که ایجاد می‌شود زیبایی پوستتان دو چندان خواهد شد.

 

روش‌های تشخیص سرد یا گرم بودن پوست

و اما چگونه سردی و گرمی رنگ پوست را تشخیص دهیم؟ برای انتخاب رنگ طلا می‌بایست سردی و گرمی رنگ پوست خود را به کمک‌ روش‌های زیر تشخیص دهید:

  • قرار گرفتن در مقابل خورشید‌

نور آفتاب بهترین راهنمای شما خواهد بود. بهتر است برای چند دقیقه در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. اگر با این کار پوستتان برنزه و تیره شود، رنگ آن از نوع گرم خواهد بود. اما اگر پوستتان هنگام قرار گیری در مقابل خورشید قرمز و آفتاب سوخته شود، رنگ آن سرد می‌باشد.

  • پوشیدن لباس سفید

یک لباس سفید بر تن کنید و سپس به پوست خود نگاه کنید. اگر پوستتان بی روح به نظر برسد، رنگ آن سرد است. اما اگر تیره‌تر از چیزی که هست به نظر بیاید، رنگ آن گرم می‌باشد.

  • توجه به رگ‌های دست

یک روش دیگر انتخاب رنگ طلا با تشخیص گرمی و سردی پوست، توجه به رگ‌های دست می‌باشد. به رگ‌های مچ دستتان نگاه کنید. اگر رنگ رگ‌ها بنفش و آبی به نظر می‌رسد، پوستتان گرم است و اگر رنگشان سبز باشد پوست شما از نوع گرم خواهد بود.

  • توجه به رنگ مو

معمولا کسانی که موی روشن دارند، رنگ پوستشان سرد و افرادی که موی تیره دارند رنگ پوست گرمی خواهند داشت.

 

نحوه انتخاب رنگ طلا بر اساس رنگ مو‌

در انتخاب کردن رنگ طلا می بایست به رنگ موهایتان نیز توجه کنید. مثلا اگر موهای بلوند دارید بهترین رنگ طلا برای شما سفید یا طلایی خواهد بود. رنگ رز گلد نیز انتخاب هوشمندانه‌ای برایتان خواهد بود. اما اگر رنگ موی شما مشکی است، طلای زرد مناسب‌تر بوده و بیشتر به چشم می‌آید. رنگ موهای قهوه‌ای نیز می‌توانند از انواع رنگ‌های طلا استفاده کنند.

آخرین سخن

طلاسی در این بخش نحوه ست کردن و انتخاب رنگ طلا بر اساس رنگ پوست را مورد بررسی قرار داد. در آخر توصیه ما به شما این است که هرگز در انتخاب طلا و جواهرات خود را محدود نکنید. چون همیشه نیاز نیست طبق این قواعد پیش بروید و گاها می‌توانید از هر نوع طلایی بدون توجه به رنگ پوست و مویتان استفاده کنید.

 

اما در نهایت اگر قصد شما از خرید طلا، پس‌انداز و حفظ ارزش پول می‌باشد، می‌توانید برای خرید آنلاین طلای خام و آب شده بدون اجرت با طلاسی در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

  • برای انتخاب رنگ طلا بیشتر به رنگ پوست توجه کنیم یا رنگ مو؟

رنگ پوست قطعا مهمتر خواهد بود.

  • آیا رنگ لباس نیز باید با رنگ طلا ست شود؟

بله، چون اینگونه قطعا استایل جذاب‌تری خواهید داشت.

  • افرادی که پوست روشن دارند می‌توانند از طلای رزگلد استفاده کنند؟

بله، طلای رز گلد یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این دسته از افراد خواهد بود.

 

نویسنده
مرضیه کوهشاریتولید محتوا

نویسنده

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها