شرایط و مراحل اخذ وام‌ طلا، دریافت وام فوری و بدون ضامن در عرض ۵ دقیقه!

شرایط و مراحل اخذ وام‌ طلا، دریافت وام فوری و بدون ضامن در عرض ۵ دقیقه!
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
3.98 - (16 امتیاز)
فهرست مطالب

پرداخت وام‌ یکی از محبوب‌ترین خدماتی است که توسط بانک‌‌ها ارائه شده و متقاضیان زیادی دارد. اما اخذ وام از بانک‌ها به این سادگی‌ها نبوده و چالش‌های زیادی دارد. از داشتن ضامن و چک و سفته گرفته، تا درصد سود بسیار بالا و مدت بازپرداخت کوتاه!

اما ما یک روش بی دردسر و سریع برایتان سراغ داریم، این روش دریافت وام‌ طلا می‌باشد. دریافت این وام آنقدر ساده است، که بهترین گزینه برای مواقع اضطراری به حساب می‌آید. اما شرایط دریافت وام‌ با طلا چیست؟ اصلا چه بانک‌هایی این نوع وام‌ را ارائه می‌کنند؟

طلاسی در این قسمت به بررسی تمامی این موارد پرداخته و شما را با وام‌ مربوط به طلا بیشتر آشنا خواهد کرد. پس با طلاسی همراه باشید.

 

وام‌ طلا چیست؟

وام‌ مربوط به طلا یکی از محبوب‌ترین وام‌‌هایی است که توسط بانک‌‌ها و شرکت‌های خصوصی پرداخت می‌شود.‌ اشتباه نکنید! منظورمان از این وام، وامی نیست که با آن طلا خریداری کنید. بلکه شما طلای خود را نزد بانک‌ها به عنوان ضمانت قرار داده و به این واسطه وام‌ دریافت می‌کنید.

 این نوع وام‌ به شما کمک‌ می‌کند چالش مالی خود را بدون اینکه مجبور به فروش طلایتان شوید حل کنید. حال هرچند درصد از این وام را که طی اقساط به بانک برگردانید، به همان اندازه طلای شما هم برگردانده خواهد شد. مثلا اگر بیست درصد وام‌ را پرداخت کنید، بیست درصد از طلایتان به شما بر می‌گردد.

 نکته مهم این است که برای دریافت این نوع وام‌ باید ارزش مادی طلایتان به اندازه مقدار وامی باشد که دریافت می‌کنید. مثلا اگر طلا گرمی یک میلیون باشد و شما نیاز به سی میلیون وام‌ داشته باشید، می‌بایست حداقل ۳۰ گرم طلا را نزد بانک به امانت بگذارید.

 

مزایای دریافت وام‌ طلا 

دریافت این نوع وام‌ مزایای بسیاری داشته و همین باعث شده بیشترین متقاضی را داشته باشد. مزایای وام‌ با طلا عبارت‌اند از:

 • پرداخت آن بسیار سریع است، به طوری که در کمتر از یک‌ روز می‌توانید آن را دریافت کنید!
 •  سود آن نسبت به وام‌های دیگر کمتر می‌باشد.
 • ضامن چطور؟ برای دریافت وام طلا ضامن هم نیازی نیست! چون طلای شما حکم ضامن را خواهد داشت.
 • مدت زمان بازپرداخت آن طولانی است و می‌توانید ماهانه بخش کمی از وام را پرداخت کنید.
 • نیاز به چک و سفته و ... ندارد.
 • برای اخذ این نوع وام‌ نیازی به در نوبت قرار گرفتن نبوده و می‌توانید بدون نوبت آن را دریافت کنید.
 • از همه مهمتر! در این روش طلای شما در ایمن‌ترین مکان ممکن( بانک) نگهداری شده و از امنیت آن اطمینان کامل خواهید داشت.

 

وام طلا برای چه کسانی مناسب است؟

حال این وام‌ را به چه افرادی توصیه می‌کنیم؟ به افراد زیر:

 • افرادی که ضامن معتبر نداشته و نمی‌توانند ضمانت قابل قبولی برای دریافت وام ارائه کنند.
 • افرادی که نیاز ناگهانی به وام پیدا کرده‌اند و باید فورا آن را دریافت کنند.
 • کسانی که شاغل هستند و به علت تایم کم، می‌خواهند با کمترین رفت و آمد‌های اداری وام خود را دریافت کنند.
 • افرادی که نمی‌توانند چک و سفته ارائه دهند.
 • افرادی که قصد فروش طلای خود را ندارند و از طرفی به وام هم نیاز دارند.

 

وام طلا را از کدام بانک‌ها دریافت کنیم؟

اول از همه باید بدانید که این نوع وام‌ توسط هر بانکی ارائه نشده و حتی برخی بانک‌ها اصلا چیزی به نام وام طلا ندارند. پس بهتر با بانک‌هایی که این وام را پرداخت می‌کنند آشنایی داشته باشید. در زیر به معرفی بهترین آن‌ها پرداخته‌ایم:

 • بانک ملت

اولین بانکی که قصد معرفی آن به شما را داریم، بانک ملت می‌باشد. دریافت وام‌ از این بانک اصولا ساده‌تر بوده و مراحل دشواری ندارد. اما بانک‌ ملت تنها در ازای سکه طلا وام پرداخت می‌کند، آن هم با سود ۲ تا ۴ درصد‌، همچنین مبلغ وام نیز مابین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان خواهد بود. البته گاها نیز با ضمانت جواهرات طلا هم می‌توانید از این بانک وام دریافت کنید، در واقع در این بانک‌ می‌بایست حتما دارای سکه طلا باشند و با ارائه آن گواهی سپرده دریافت کنند و با استفاده از گواهی نیز می‌توانند مبلغ کمی وام اخذ نمایند. برای آشنایی با گواهی سپرده طلا کلیک کنید. در نهایت برای کسب اطلاعات دقیق تر توصیه می‌کنیم شرایط را در وبسایت همین بانک مطالعه بفرمایید‌.

 • بانک ملی

بانک ملی جز بهترین بانک‌ها برای دریافت وام طلا می‌باشد. در این بانک می‌توانید دو نوع وام‌ قرض الحسنه و جعاله دریافت کنید. مبلغ وام جعاله ۲۰ میلیون و وام قرض الحسنه هم ۲ میلیون می‌باشد. بازپرداخت این دو وام یک ساله و سود آن‌ها ۴ تا ۲۰ درصد است. در آخر هم باید تمام اقساط را در پایان بازه زمانی ۱۲ ماهه پرداخت کنید.

 • بانک‌ رسالت

دیگر بانک پرداخت کننده وام‌ طلا بانک رسالت می‌باشد. در این بانک می‌توانید وام‌هایی با سود ۲ تا ۴ درصد دریافت کنید. بانک رسالت این امکان را فراهم کرده که بتوانید بعد از تسویه بخشی یا کل وام اول، برای درخواست وام دوم اقدام کنید.

 • بانک‌کارگشایی

در بانک کارگشایی می‌توانید دو نوع وام طلای‌ قرض الحسنه و جعاله دریافت کنید. آن هم با سود ۴ درصد، همچنین این بانک به شما این امکان را می‌دهد که‌ بازپرداخت را به جای یک‌ سال در دو سال انجام دهید. اما در این صورت باید بابت تاخیر سود بیشتری به این بانک بپردازید.

 

فروش طلا یا دریافت وام؟ کدام بهتر است؟

احتمالا شما نیز در صورت بروز چالش‌های مالی، اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد فروش طلا و جواهراتتان است. اما ما دریافت وام‌ را بیشتر توصیه می‌کنیم. چرا؟ چون با دریافت وام‌ طلای خود را در جایی امن نگهداری کرده و با مبلغی که دریافت می‌کنید، چالش مالی‌اتان حل می‌شود.

 سپس بعد از پرداخت اقساط می‌توانید طلای خود را پس بگیرید. نکته قابل توجه این است که رشد طلایتان در طول دو سال، بسیار بیشتر از سودی است که در این مدت برای وام پرداخت می‌کنید. پس قطعا دریافت وام‌ طلا یک‌ بازی دو سر برد خواهد بود.

دریافت وام‌ طلا از شرکت‌های خصوصی! آیا پیشنهاد می‌شود؟

برخی شرکت‌ها و موسسات خصوصی نیز وجود دارند که در قبال طلا به شما وام‌ پرداخت می‌کنند. سود وام آن‌ها نیز معمولا ناچیز بوده و همین باعث شده افراد بیشتر ترغیب شوند. اما یک مسئله مهم! بسیاری از این موسسات معتبر نبوده و ممکن است با این کار هیچ تضمینی برای امنیت طلای شما وجود نداشته باشد. پس بهترین کار این است که وام خود را از بانک‌‌های معتبر و خوش نام دریافت کنید.

آخرین سخن

طلاسی در این قسمت به همراه شما شرایط و نحوه دریافت وام طلا را بررسی و بهترین بانک‌ها در این زمینه را معرفی نمود. این نوع وام‌ برای مواقعی که نیاز مالی ناگهانی دارید و تایم زیادی برای تامین این نیاز خود در اختیارتان وجود ندارد، بهترین و ایده آل‌ترین انتخاب خواهد بود.

برای خرید آنلاین طلا بدون اجرت با مجموعه معتبر و خوشنام طلاسی در تماس باشید.

سوالات متداول

 • آیا بانک‌ سپه و بانک پارسیان نیز وام طلا پرداخت می‌کنند؟

خیر، این دو بانک هیچ برنامه‌ای در خصوص پرداخت این نوع وام‌ ندارند.

 • سود وام‌های طلا معمولا چند درصد است؟

سود این وام‌ها مابین ۲ تا ۶ درصد خواهد بود.

 • چرا وام طلا متقاضیان بیشتری نسبت به سایر وام‌ها دارد؟

چون برعکس تمامی وام‌های دیگر، نیاز به ضامن، چک و سفته، دوندگی‌های اداری و ... نخواهد داشت.

مریضه کوهشاری با بیش از ده سال تجربه در تحلیل و پژوهش در بازارهای مالی و طلا، یکی از نویسندگان برجسته در این حوزه است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد مالی از دانشگاه تهران است. تخصص مریضه شامل تحلیل بنیادی بازارهای مالی، پیش‌بینی روندهای اقتصادی و بررسی عوامل مؤثر بر قیمت طلا می‌باشد.
مرضیه کوهشاریتولید محتوا

مریضه کوهشاری با بیش از ده سال تجربه در تحلیل و پژوهش در بازارهای مالی و طلا، یکی از نویسندگان برجسته در این حوزه است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد مالی از دانشگاه تهران است. تخصص مریضه شامل تحلیل بنیادی بازارهای مالی، پیش‌بینی روندهای اقتصادی و بررسی عوامل مؤثر بر قیمت طلا می‌باشد.

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

3 دیدگاه

 • دیدگاه محمد نسبت به مقالهمحمد
  تاریخ انتشار مقالهInvalid Date

  سلام آیا طلاسی هم وام طلا به مشتریان خود پرداخت میکند ؟؟

 • دیدگاه غلام رضا مختاری نسبت به مقالهغلام رضا مختاری
  تاریخ انتشار مقالهInvalid Date

  Ok

 • دیدگاه گنجی نسبت به مقالهگنجی
  تاریخ انتشار مقالهInvalid Date

  سلام آیاطلاسی وام میدهد ؟

محبوب ترین ها