نماد طلا در فارکس چیست؟ راهنمای کامل سرمایه گذاری طلا در فارکس

نماد طلا در فارکس چیست؟ راهنمای کامل سرمایه گذاری طلا در فارکس
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.54 - (6 امتیاز)

راهنمای سرمایه گذاری طلا در فارکس

روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری طلا وجود دارند که یکی از معروفترین و محبوبترین آنها، سرمایه گذاری طلا در فارکس است. فارکس یک بازار مالی و بستری مناسب برای انجام معاملات مختلف براساس نرخ ارزها و فلزات گرانبها است. خرید و فروش طلا در این بازار نیاز به داشتن اطلاعات و دانش کافی است. در این مقاله از طلاسی قصد داریم به بررسی نحوه سرمایه گذاری روی فلز طلا در بازار فارکس بپردازیم. اگر شما هم به دنبال ترید طلا در فارکس هستید، پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. 


مزایای سرمایه گذاری طلا در فارکس

پیش از پرداختن به نحوه سرمایه گذاری طلا در فارکس، باید با اهمیت این نوع سرمایه گذاری آشنا شویم. امروزه افراد زیادی به جای خرید فیزیکی طلا که مشکلات مختلفی مانند تامین امنیت و نگهداری، شفاف نبودن قیمتها، پرداخت هزینههای اضافی مالیات و اجرت ساخت و ... دارد، به سراغ معامله طلا در فارکس میروند. 

خرید و فروش طلا در فارکس مزیتهای مختلفی به همراه دارد که منجر به کسب سود میشود. از مهمترین این مزیتها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

* محیط ساده و کاربری راحت

* مشخص بودن قیمتها

* استفاده از اهرم برای افزایش سرمایه اولیه

* امکان خرید و فروش طلا در هر زمان و مکان

* کسب سود از نوسانات قیمت طلا


نحوه معامله طلا در فارکس

اگر از اطلاعات و آگاهی کافی برخوردار باشید، معامله طلا در فارکس امری پیچیده و دشوار نخواهد بود. خرید و فروش طلا در این بازار طی مراحلی صورت میگیرد که عبارتند از:

1- انتخاب بروکر مناسب برای سرمایه گذاری

در اولین گام برای معامله طلا در فارکس باید بهترین بروکر یا همان کارگزاری را انتخاب کنید. بروکرهای مختلفی در بازار فارکس فعالیت میکنند که هر کدام از ویژگیها و خدمات مخصوص به خود برخوردارند. 

بروکر انتخابی شما باید امکان معامله طلا را فراهم کرده و از آن پشتیبانی کند. همچنین این بروکر باید پلتفرم معاملاتی مناسب، سرعت اجرای بالا، میزان اسپرد طلا کم، مقدار کمیسیون منطقی، اعتبار و تجربه بالا و رضایت مشتریان و سرمایه گذاران بالایی داشته باشد. 

2- واریز وجه

در مرحله دوم باید بودجه مد نظر خود برای معامله طلا در فارکس را به حساب کیف پول بروکر واریز کنید. این امر از طریق انتقال بانکی یا استفاده از سیستمهای پرداخت آنلاین توسط بروکرها انجام میشود. دقت داشته باشید که در زمان واریز وجه، امنیت اطلاعات شما تامین شده و پرداخت از طریق درگاههای قانونی صورت بگیرد. 

3- انتخاب روش معامله طلا در فارکس

یکی از مهمترین مراحل سرمایه گذاری طلا در فارکس، انتخاب بهترین استراتژی معاملاتی است. هرچقدر تحلیل شما از بازار بهتر باشد و بتوانید به درستی پیش بینیهای لازم را انجام دهید، در خرید و فروش طلا موفقتر خواهید بود. سودآوری شما تا حد زیادی به تحلیل بازار و انتخاب استراتژی مناسب بستگی دارد. به عبارتی انتخاب بهترین استراتژی به شما این امکان را میدهد تا از نوسانات قیمتی طلا به نحو احسنت استفاده کرده و کسب سود کنید. 

شما میتوانید یکی از دو روش زیر را برای معامله طلا در فارکس انتخاب کنید:

* تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال یا همان تحلیل بنیادی به بررسی عوامل مختلف تاثیرگذار بر قیمت طلا مانند عوامل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ... اختصاص مییابد. اگر این استراتژی برای معامله طلا در فارکس انتخاب شماست، باید به دقت فاکتورهای مختلفی را بررسی کنید.

عواملی همچون سیاستهای پولی، تغییرات نرخ بهره، میزان تورم، تنشهای جهانی، انتخابهای سیاسی و اخبار مربوط به آنها را باید بررسی کنید. سپس تصمیمات لازم برای انجام معاملات در فارکس گرفته شود.

* تحلیل تکنیکال

در این روش از اطلاعات قدیمی برای پیش بینی وضعیت آینده بازار استفاده میشود. تحلیل تکنیکال به عنوان یکی از استراتژیهای سرمایه گذرای طلا در فارکس، شامل تحلیل الگوهای نمودارهای قیمتی طلا در طول زمان، بررسی نقاط پشتیبانی و مقاومت و استفاده از شاخصهای فنی مختلف میشود. 

4- باز کردن پوزیشن معامله

در گام بعدی از معامله طلا در فارکس، باید نقطه ورود و خروج به بازار را مشخص کنید. باز کردن پوزیشن معامله طلا در فارکس باید با تحلیل دقیق وضعیت بازار، استفاده از نمودارهای مختلف، تعیین هدف و مقدار سود و ضرر صورت بگیرد. 

5- مدیریت ریسک

در طول معاملات طلا در فارکس باید با استفاده از استراتژیهای مناسب، میزان ریسک را مدیریت کنید. با کمک مواردی همچون حد ضرر و تامین میتوانید ریسکهای مرتبط با معاملات را کاهش داده و از بروز خسارتها و زیانهای احتمالی جلوگیری کنید. بهتر است از قبل با ریسکهای مختلف سرمایه گذرای طلا در فارکس مانند ریسکهای سیاسی، نوسانات نرخ ارز، تغیرات نرخ بهره و ... آشنا باشید. 

6- مدیریت احساسات

یکی از مهمترین دلایل موفقیت معامله گران در فارکس، مدیریت احساسات است. یعنی شما نباید معاملات خود را براساس تصمیمهای احساسی انجام دهید. احساساتی نظیر ترس و طمع میتوانند انجام معاملات را تحت تاثیر خود قرار دهند. از این رو باید آنها را مدیریت کنید تا با آرامش و اطمینان خاطر لازم، خرید و فروش طلا در جهت کسب سود را انجام دهید. 

7- بستن پوزیشن معامله

پس از رسیدن به هدف یا حد ضرر خود، باید پوزیشن معامله طلا در فارکس را ببندید. بستن به موقع پوزیشن معامله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما باید با کمک تحلیل بازار بهترین زمان برای خروج از معامله را مشخص کنید. برای پیدا کردن نقطه ورود یا نقطه خروج از معامله، میتوانید از سیگنالها، تحلیلها و اشارههای خرید و فروش تحلیل گران و معامله گران با تجربه نیز بهره مند شوید. 


نماد طلا در فارکس

از دیگر نکاتی که باید درباره سرمایه گذاری طلا در فارکس بدانید، نماد طلا در این بازار است. در فارکس ارزها و فلزات مورد معامله با نمادهای مختلفی مشخص شدهاند که نماد فلز گرانبهای طلا XAU است. این نماد تحت استاندارد ارز ISO 4217 جهت نشان دادن یک اونس تروی طلا در بازار فارکس در نظر گرفته شده است. 


بهترین زمان سرمایه گذاری طلا در فارکس

انتخاب بهترین زمان معامله طلا در فارکس، میتواند عامل موفقیت شما در این بازار باشد. به طور کلی معاملات طلا در فارکس تا حد زیاد به نوسانات قیمت بستگی دارد. یعنی در زمان افزایش یا کاهش قیمت طلا، معامله گران خرید و فروش خود را انجام میدهند و از این وضعیت کسب سود میکنند.

بهترین زمان معامله طلا در فارکس زمانی است که بیشتر بازارهای جهانی طلا باز هستند و فعالیت میکنند. در این زمان نقدینگی بازار زیاد است و بیشترین نوسان ممکن رخ میدهد. بسیاری از کارشناسان زمان همپوشانی بازارهای نیویورک و لندن از ساعت 16:30 تا 20:30 به وقت ایران را بهترین زمان خرید و فروش طلا در فارکس میدانند. 


سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به بهترین شکل ممکن به بررسی سرمایه گذاری طلا در فارکس بپردازیم. امیدواریم نکات ارائه شده درباره معامله طلا در فارکس، به شما کمک کند تا عملکرد مناسبی در معاملات خود داشته باشید. 

اگر به جز سرمایه گذاری در فارکس به دنبال راهی دیگر برای خرید و فروش طلا هستید، به طلاسی مراجعه کنید. طلاسی به عنوان بهترین پلتفرم خرید و فروش آنلاین طلا، بستر مناسبی را جهت ورود به بازار طلا و سرمایه گذاری در آن برای شما فراهم میکند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان طلاسی تماس بگیرید.  

مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.
مریم رحیمی مقدمتولید محتوا

مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها