از کجا شمش طلا بخریم؟ طلاسی بهترین سایت برای خرید شمش طلا

از کجا شمش طلا بخریم؟ طلاسی بهترین سایت برای خرید شمش طلا
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.58 - (8 امتیاز)
فهرست مطالب

آیا به دنبال خرید شمش طلا هستید؟ آیا نمی‌دانید که از کجا باید آن را خریداری کنید؟ خوب اگر چنین است، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شمش طلا، یکی از قیمتی ترین فلزها بر روی زمین است و همواره خواص و ویژگی های آن قابل توجه بوده و مورد بررسی قرار گرفته است. این فلز قدیمی نه تنها جهت تزئینات و جواهرسازی، بلکه به عنوان یک روش سرمایه گذاری، و به عنوان پایه‌ای برای برخی صنایع نیز به کار می‌رود.

در این مقاله، ما به شما نحوه خرید شمش طلا را به طور دقیق توضیح خواهیم داد. در این مقاله قصد داریم به روشهای خرید شمش طلا و پاسخ سوالات متداول در این زمینه بپردازیم.

 

صرافی ها:

اولین راه برای خرید شمش طلا، صرافی‌های طلا هستند. صرافی‌های طلا محلی هستند که اجازه خرید و فروش شمش طلا را به شما می دهند. نکته مهم این است که شما باید از قیمت روز طلا اطلاع داشته باشید، و شمش طلا را به قیمت روز خریداری کنید.همچنین توجه داشته باشید که در صرافی های مختلف ممکن است اختلاف قیمت کمی وجود داشته باشد.

 

مغازه های طلا فروشی:

فروشگاه‌های طلا نسبت به صرافی‌ها در دسترس‌تر هستند و درصورت خرید از مغازه‌های طلا فروشی معمولا خرید آسان تری را تجربه میکنید. با این حال، باید قیمت طلا را از چند جا بپرسید تا مطمئن باشید که شمش طلا را به قیمت روز، خریداری می‌کنید. دقت در تحویل طلا نیز از موارد دیگری است که در هنگام خرید باید توجه داشته باشید تا طلای تقلبی را به جای طلای اصل تحویل نگیرید.


 

بانک‌ها:

راه دیگر برای خرید شمش طلا خرید از بانک است. بانک مرکزی ایران این امکان را فراهم کرده است که بتوان از برخی بانک ها اقدام به خرید شمش طلا نمود. البته خرید شمش طلا از بانک های خصوصی امکان پذیر نمی باشد و برای خرید شمش طلا از بانک مرکزی باید به صرافی هایی که مجوز بانک مرکزی دارند مراجعه کنید. خرید شمش طلا در حال حاضر از بانک های ملی و ملت و شعبات کارگشایی بانک ملی امکان پذیر می باشد.

 

بورس:

بورس شمش طلا جمهوری اسلامی ایران، یک گزینه مناسب برای خرید شمش طلا محسوب میشود. در ادامه مراحل خرید شمش طلا از بورس را تشریح کرده ایم. با رعایت همه نکات گفته شده، می توانید شمش طلا از بورس خریداری کنید.

 

1.ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام کنید و کد بورسی دریافت کنید.

2. برای خرید شمش طلا، باید یک حساب در بانک های طرف قرارداد باز کنید.به عنوان نمونه، شما می توانید حساب خود را در بانک ملی ایران باز کنید.

3. بعد از باز کردن حساب، می توانید به سایت اینترنتی بورس شمش طلا مراجعه کنید. در این سایت می توانید قیمت های بدون واسطه را برای خرید شمش طلا مشاهده کنید.

4.پس از خرید شمش طلا میتوانید با پرداخت هزینه های خزانه داری اقدام به دریافت شمش طلای خود نمایید.

 

سایت های خرید آنلاین شمش طلا:

یکی دیگر از روش های خرید و فروش آنلاین طلا، استفاده از سایت‌های فروش اینترنتی می باشد. طلاسی به عنوان پلتفرم خرید و فروش طلا یکی از گزینه های سرمایه گذاری در طلا می‌باشد. شما با خرید از این وب سایت و با توجه به این موضوع که طلای شما در برابر سرقت بیمه میشود، دیگر نگران نگهداری و حفظ امنیت دارایی خود نخواهید بود. ثبت نام و خرید در طلاسی بر خلاف ثبت نام در بورس و سایر روش های خرید انلاین شمش طلا بسیار ساده بوده و در کمتر از یک دقیقه میتوانید به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته اقدام به ثبت نام و خرید و فروش طلا نمایید.

 

چکیده:

دیدیم که خرید شمش طلا نسبتاً سخت می‌باشد؛ در روش های خرید حضوری شمش طلا، در صورتی که از مراکز نامعتبر اقدام به خرید کنید امکان دارد فروشنده به شما به جای طلای اصل و با عیار درخواستی، طلای تقلبی ( مس آبکاری شده و ...) تحویل دهد، هم چنین جا به جایی و انتقال شمش طلا نیز خطرات خود را دارد. درصورتی که قصد خرید و سرمایه گذاری در طلا دارید، بهترین گزینه پلتفرم خرید و فروش آنلاین طلای، طلاسی می‌باشد، چرا که هیچ یک از مشکلات مطرح شده را نخواهید داشت.

 

سوالات متداول:

  • چطور میتوانیم از قیمت روز طلا مطلع شویم؟

با پرس و جو در بازار می‌توانید از قیمت روز طلا مطلع شوید. هم چنین وب سایت طلاسی و سایت اطلاع رسانی نرخ طلا و سکه نیز وب سایت‌هایی هستند که میتوانید قیمت روز طلا را در این وب سایت ها مشاهده کنید.

  • چگونه از اصالت طلای دریافت مطمین شویم؟

راه حل دقیقی وجود ندارد، اما با خرید از مراکز خرید و فروش معتبر و دریافت فاکتور از فروشنده میتوانید تا حدی خرید خود را گارانتی کنید.

  • برای خرید شمش طلا از بورس چه تعداد گواهی سپرده نیاز است؟

برای خرید شمش طلا از بورس حداقل یازده هزار گواهی سپرده نیاز است.

  • پیشنهاد شما برای سرمایه گذاری در طلا چه روشی می باشد؟

پیشنهاد ما خرید و فروش در وب سایت طلاسی می باشد.

 

نویسنده
آیدا حسینیتولید محتوا

نویسنده

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها