بهترین زمان خرید طلا و سکه

بهترین زمان خرید طلا و سکه
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.16 - (6 امتیاز)

بهترین زمان خرید طلا و سکه، کی طلا بخریم؟!

همانطور که می‌دانید، این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و نرخ تورم، خرید طلا می‌تواند جز بهترین گزینه‌های پیش روی هر فردی برای سرمایه گذاری باشد، که یک سرمایه گذاری امن و کم ریسک تلقی میشود.

 چرا که امروزه خرید طلا بهترین راهکار برای دور زدن تورم بوده و به کمک این روش می‌توانید علاوه بر حفظ ارزش دارایی خود، سرمایه گذاری‌های بلند مدت نیز انجام دهید. اما یکی از فاکتورهای موفقیت سرمایه گذاری در حوزه طلا، توجه به بهترین زمان خرید این فلز گرانبهاست.

 چون قطعا هر بازه زمانی و تایمی برای خرید طلا و سکه مناسب نخواهد بود و در این خصوص باید به عوامل متعددی توجه کرد. به همین دلیل در این مطلب از مجله طلاسی تصمیم گرفته‌ایم بهترین زمان خرید طلا و سکه را مورد بررسی قرار داده و نکات ارزشمندی را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. پس تا انتهای این بخش از طلاسی، همراه ما بمانید.

اهمیت دانستن بهترین زمان خرید طلا و سکه

دانستن بهترین زمان خرید طلا برای سرمایه گذاران اهمیت بسیاری دارد. مخصوصا برای کسانی که قصد دارند بخش عمده‌ای از سرمایه خود را وارد بازار طلا کنند. دانستن این فاکتور به شما کمک می‌کند از افزایش یا کاهش ناگهانی قیمت‌ طلا به سرعت با خبر شده و بر این اساس اقدام به خرید و فروش طلا کنید.

اینگونه قطعا سرمایه گذاری شما سودآوری بیشتری به همراه داشته و از بروز بسیاری از ضرر و زیان‌های احتمالی نیز جلوگیری خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و درک ارتباط تورم و طلا کلیک کنید‌.

بهترین زمان خرید طلا و سکه در طول روز

خوب، بیایید برویم به سر اصل مطلب! چه زمانی در طول روز طلا بخریم؟ سوال خوبی است. معمولا طلا فروشان از ساعت ۱۰ صبح به بعد فعالیت خود را آغاز می‌کنند و تا ۹ شب باز خواهند بود. حال طبق قاعده بازار، اصولا نرخ طلا از ساعت ۱۰ صبح به بعد اعلام می‌شود.

پس خرید طلا پیش از ساعت ۱۰ قطعا هوشمندانه و صحیح نخواهد بود. در حقیقت شما باید خرید خود را در ساعاتی انجام دهید که قیمت طلا بیشترین ثبات ممکن را داشته باشد. پس بی شک ساعت ۱۱ ظهر تا ۸ شب بهترین تایم برای خرید طلا خواهد بود. چون در این تایم طلا کمترین میزان نوسان قیمت را خواهد داشت.

همچنین قیمت طلا در هر سال هرچقدر هم که کاهش یابد، از قیمت سال گذشته پایین‌تر نخواهد آمد. پس حتما خرید خود را انجام داده و از موکول کردن این کار به سال بعد خودداری نمایید. اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارید، قطعا خرید شمش طلا ایده‌ای شگفت انگیز و پرسود خواهد بود‌. برای آشنایی با نکات مهم هنگام خرید شمش طلا نیز کلیک فرمایید.

تاثیر نرخ دلار بر بهترین زمان خرید طلا و سکه

نرخ دلار و طلا رابطه بسیار جالبی با یکدیگر دارند. در واقع رابطه آن‌ها کاملا معکوس خواهد بود. یعنی هر زمان که قیمت دلار افزایش یابد، قیمت طلا کاهش یافته و هر زمان که نرخ دلار پایین بیاید قیمت طلا افزایش خواهد یافت. چرا؟ چون اگر قیمت دلار کاهش یابد، بانک‌های مرکزی دچار خسارت شده و باید برای جبران آن اقدام به تامین طلا نمایند.

 این مسئله باعث افزایش تقاضا در بازار طلا شده و بالا رفتن قیمت این فلز محبوب را به همراه خواهد داشت. حال این مسئله یک نکته مهم را به ما یادآوری می‌کند و آن این است که نرخ دلار می‌تواند تاثیر مستقیمی بر بهترین زمان خرید طلا و سکه داشته باشد. اگر چه در شرایط خاصی، افزایش نرخ دلار منجر به افزایش قیمت طلا نیز خواهد شد.

 

تاثیر اخبار جهانی بر بهترین زمان خرید طلا و سکه

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما حتی اخبار جهانی نیز بر نرخ و قیمت طلا تاثیرگذار هستند! به عنوان مثال اخبار چالشی و جنجال بر انگیز باعث افزایش تقاضا و در پی آن بالا رفتن نرخ طلا خواهند شد. منظورمان از اخبار چالش برانگیز اخبار مربوط به جنگ و زلزله و ... هستند.

اما اخباری که حاوی پیام‌های صلح آمیز و آرامش دهنده باشند، قیمت طلا را کاهش خواهند داد. در نتیجه زمان شنیدن اخبار صلح آمیز بهترین زمان برای خرید طلا با قیمت مناسب خواهد بود. چرا که صلح، آرامش و شرایط پایدار حتی برای سرمایه گذران طلا نیز پر منفعت خواهد بود!

بهترین زمان فروش طلا چه زمانی است؟

حال که بهترین زمان خرید طلا و سکه را مورد بررسی قرار دادیم، بیایید به بهترین زمان فروش این فلز گران قیمت نیز نگاهی بیندازیم. با توجه به عواملی که در بالا یا پایین رفتن قیمت طلا نقش دارند، بهترین زمان فروش طلا موارد زیر خواهند بود:

·      زمانی که اخبار چالش برانگیز می‌شنوید!

·      زمانی که نرخ دلار کاهش می‌یابد.

·      زمانی که تقاضا نسبت به عرضه افزایش یافته است.

چرا؟ چون در این بازه‌های زمانی قیمت طلا افزایش یافته و به احتمال زیاد فروش و معامله پر سودتری خواهید داشت.

سخن آخر

در این مطلب از مجله طلاسی به بررسی بهترین زمان خرید طلا و سکه و عوامل موثر بر قیمت آن‌ها پرداختیم. به طور کلی خرید طلا در یک تایم نامناسب می‌تواند باعث هدر رفت سرمایه شما شود. پس حتما پیش از خرید از افراد متخصص کمک بگیرید تا با تحلیل تکنیکال بازار، بهترین زمان خرید طلا را به شما اطلاع دهند.

جهت دریافت پاسخ برای هر گونه سوال در مورد خرید آنلاین انواع طلا و سکه با مشاورین و کارشناسان مجموعه طلاسی 02191093081  تماس بگیرید.

سوالات متداول

·      آیا بهترین زمان خرید طلا و سکه در ایران و کشورهای دیگر یکی است؟

       قطعا خیر، گرچه قیمت طلا با توجه به بازار جهانی تعیین می‌شود، اما این مورد نیاز به بررسی‌های دقیق‌تری خواهد داشت‌.

·      بهترین ماه سال برای خرید طلا در ایران؟

       با توجه به شرایط و روند صعودی قیمت طلا، هر زمانی از سال برای خرید طلا مناسب خواهد بود، زیرا قیمت طلا در سال آتی بیشتر از حال حاضر خواهد بود.

·      ماه به ماه طلا بخریم یا هفتگی؟

       قطعا خرید ماهانه و در بازه‌های زمانی طولانی بیشتر توصیه می‌شود. چون قیمت طلا در طول هفته و در بازه کوتاه مدت نوسانات زیادی داشته و قابل اعتماد نیست.

 

 

نویسنده
آیدا حسینیتولید محتوا

نویسنده

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله