راهنمای جامع خرید سرویس طلای عروس + ست یا نیم ست؟

راهنمای جامع خرید سرویس طلای عروس + ست یا نیم ست؟
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.13 - (10 امتیاز)

اول از همه عروس شدنتان مبارک! همانطور که می دانید هنگام تدارک دیدن برای عروسی، عروس و داماد هزار و یک کار و مشغله گوناگون خواهند داشت. از خرید لباس عروس گرفته تا اجاره تالار و گرفتن وقت آرایشگاه و مهمتر از همه، خرید سرویس طلای عروس! نمی دانید این گزینه آخر چقدر برای  عروس خانم ها خریدی لذت ‌بخش و به یاد ماندنی است. اما چه نوع سرویسی بخریم؟ با چه سایزی؟ با چه عیاری؟ با چه قیمتی؟ سرویس طلای زرد یا سفید؟ خوب، نگران نباشید، این ها سوالاتی هستند که در ذهن تمامی عروس خانم ها مطرح شده و پاسخ آن ها نزد ماست‌. چرا که طلاسی قصد دارد در این بخش نکاتی مهم هنگام انتخاب سرویس طلای عروس را با شما خوبان به اشتراک گذاشته و راهنمای شما در یک خرید ایده آل و مناسب باشد‌. پس در ادامه با طلاسی همراه باشید.

چرا خرید سرویس طلای عروس تا این اندازه مهم است؟

در درجه اول باید بگوییم خرید این نوع سرویس جز رسوم کهن ما ایرانی هاست و با وجود گذر قرن ها، همچنان پا برجا بوده است. خرید این سرویس بر عهده داماد است اما طرح و شکل آن توسط عروس انتخاب می شود. همچنین در بسیاری از خانواده های اصیل ایرانی، مرسوم است که سرویس طلا برای فرزندان و نوه ها به یادگار مانده و به آن ها ارث برسد. به همین دلیل تمامی عروس خانم ها، این خرید را پیش از عروسی انجام داده تا رسم و رسومات همیشگی را به جای آورند و جدا از آن خریدی جذاب و به یادماندنی را نیز تجربه کنند.

سرویس طلای عروس شامل چه مواردی می شود؟

پیش از خرید سرویس طلای عروس، باید ابتدا بدانید این سرویس قرار است شامل چه اقلام و مواردی باشد. به دیدگاه ما طلاسی ها، یک‌ سرویس کامل و زیبای عروس باید شامل موارد زیر باشد:

 • دستبند
 • گردنبند
 • گوشواره
 • انگشتر( آنچنان ضروری نیست)
 • تاج عروس

۱۰ نکته کلیدی و هوشمندانه هنگام خرید سرویس طلای عروس!

حالا برویم به سراغ اصل ماجرا، چگونه یک سرویس طلای مناسب خریداری کنیم؟ آن هم میان آن همه تنوع گسترده ای که در بازار وجود دارد. مثلا وارد هر کدام از طلافروشی های شهر که بشوید، فروشنده ده ها سرویس مختلف را پیش رویتان می گذارد. همه هم زیبا و جذاب! در اینجاست که انتخاب سخت می شود و طلاسی به کمکتان می آید. برای خرید سرویس طلای عروس مناسب و ایده آل، به نکات مهم زیر توجه نمایید:

 •  تمام عیار بودن یا نبودن؟ مسئله این است!

اول از همه باید برای سرویس خود مناسب ترین عیار را انتخاب کنید. سرویس طلای عروس می تواند خلوص بالایی داشته و ۲۴ عیار باشد. یا اینکه بالعکس، خلوص بسیار کمی داشته و با فلزات دیگری( به جز طلا) ترکیب شده باشد. حال طلاسی توصیه می کند عیار ۱۸ را برای سرویس طلای عروس انتخاب کنید. چرا؟ چون طلاهای دارای این عیار نه آنقدر نرم انعطاف پذیرند که به راحتی خم شوند، و نه آنقدر ناخالصی دارند که ارزش واقعی خود را از دست داده باشند. پس عیار ۱۸ مناسب ترین گزینه برای سرویس طلای شماست. برای آشنایی هرچه بیشتر با عیار طلا کلیک کنید.

 • زرد یا سفید؟ شاید هم صورتی!

یکی از مهمترین فاکتور ها هنگام خرید سرویس طلای عروس، رنگ آن است. سرویس طلا رنگ های مختلفی دارد که محبوب ترین آن ها زرد، سفید و صورتی( رزگلد) می باشند. اما اینکه کدام رنگ را انتخاب کنید بستگی به یک معیار خاص دارد. این معیار رنگ پوستتان است. مثلا اگر رنگ پوستتان گرم( تیره) است، بهترین نوع طلا برای شما طلای زرد خواهد بود. اما اگر رنگ پوستتان سرد( روشن) است، مناسب ترین رنگ برای سرویس طلایتان، سفید خواهد بود. پوست های گندمی هم می توانند طلای رزگلد را انتخاب کنند، هرچند که در انتخاب طلای زرد و سفید هم محدودیتی ندارند.‌

 • توجه به جیب آقا داماد!

هزینه خرید سرویس طلای عروس توسط داماد پرداخته می شود. پس بد نیست به بودجه مد نظرتان نیز توجه داشته باشید. اگر از قبل بودجه مشخصی را برای این کار در نظر بگیرید، خرید و انتخاب برایتان آسان تر می شود. چون اینگونه باید بسیاری از گزینه ها را کنار زده و محدودیت بیشتری خواهید داشت. در نتیجه چون تعداد گزینه ها کمتر می شود، انتخاب نیز ساده تر خواهد بود.

 • انتخاب سایز مناسب

حین خرید سرویس طلای عروس، انتخاب سایز مناسب را از یاد نبرید. سرویس شما قطعات مختلفی مثل گردنبند، دستبند و ... خواهد داشت. حال هر یک از این قطعات باید سایز ایده آلی داشته باشند. مثلا نه آنقدر تنگ و جذب باشند که روی دستان عروس رد بیندازند، و نه آنقدر سایز بزرگی داشته که از به راحتی از دست خارج شده و مدام هراس گم شدن آن ها را داشته باشیم. پس هنگام انتخاب حتما به سایز سرویس خود توجه نمایید.

 • راحت بودن‌، اولویت اولتان!

راحتی را فدای زیبایی نکنید! سرویس شما باید در عین جذابیت، راحت بوده و بتوانید به سادگی از آن استفاده کنید. در واقع باید در نظر داشته باشید که قرار است این سرویس را در روز عروسی و هفته های ابتدایی بعد از عروسی، به طور مداوم استفاده کنید. پس راحتی خودتان را از یاد نبرید.

 •  انتخاب فروشگاه معتبر و قابل اطمینان

قطعا برای خرید سرویس طلای عروس هزینه بسیار بالایی را پرداخت خواهید کرد. پس می بایست حتما سرویس خود را از معتبر ترین فروشگاه ها خریداری نمایید، تا از اصالت و کیفیت آن اطمینان داشته باشید.

 • توجه به سن و سال

سن فقط یک عدد نیست! بلکه می تواند معیاری مهم حین انتخاب سرویس طلای عروس باشد. برای مثال عروس خانم های بسیار جوان و کم سن، بهتر است از سرویس طلا با رنگ های سفید یا رزگلد استفاده کنند. در حالی که برای عروس خانم هایی با سنین بالاتر طلای زرد را توصیه می کنیم.

 • خارجی یا ایرانی؟

هنگام خرید سرویس طلای عروس، حتما به ایرانی یا خارجی بودن آن نیز دقت نمایید‌. مثلا در گذشته طلاهای خارجی طرفداران بیشتری داشتند، آن هم فقط به علت تنوع بسیار بالایشان، در حالی که اکنون طلاهای ایرانی نیز به همان اندازه متنوع بوده و با کیفیت هستند. با این تفاوت که قیمت آن ها نسبت به طلاهای خارجی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. پس در پاسخ به ایرانی یا خارجی؟ باید بگوییم بی شک طلای ایرانی!

 •  توجه به فرم گردن

 گردنتان نسبتا کوتاه است؟  پس گردنبند و گوشواره کوتاه را برای سرویس خود انتخاب کنید. برای افراد دارای گردن بلند نیز، گوشواره و گردنبند های دارای پلاک بلند را توصیه می کنیم.

 • توجه به طرح لباس عروس

برای خرید سرویس طلای عروس شیک و ایده آل، به طرح لباس عروستان نیز توجه ویژه ای داشته باشید. برای مثال اگر لباس عروس شما طرح ساده ای دارد، استفاده از سرویس طلا با طرح شلوغ و شکیل می تواند استایل شما را زیباتر کند. در حالی که اگر لباس عروس شما طرح شلوغی دارد، استفاده از سرویس طلا با طرح ساده را پیشنهاد می کنیم. چرا که اگر هم سرویس و هم لباس عروس طرح شلوغی داشته باشند، زیبایی هیچ یک به چشم نمی آید.

چگونه سرویس طلای ارزان قیمت بخریم؟

یکی از معیار های مهم هنگام خرید سرویس طلای عروس، قیمت آن است. معمولا عروسی مخارج زیادی را روی دست عروس و داماد می گذارد، پس طبیعی است که به دنبال سرویس طلای ارزان قیمت باشند. اگر شما نیز می خواهید سرویس خود را با مناسب ترین هزینه خریداری کنید، به نکات زیر توجه نمایید:

 • سرویس طلای خود را با وزن کم و عیار پایین تر انتخاب کنید.
 • در ماه های صفر و محرم قیمت طلا نسبت به ماه های دیگر ارزان تر است، پس در این بازه زمانی طلای خود را خریداری کنید.
 • هر چقدر که طرح طلایتان شلوغ تر باشد قیمت آن بالاتر است. پس طلایی با طرح ساده تر را انتخاب کنید.
 • سرویس طلای ماشینی بخرید نه طلای دست ساز، چون طلاهای دست ساز معمولا قیمت بالاتری دارند. برای دانستن تفاوت های طلای دست ساز و ماشینی کلیک کنید.
 • برای خرید سرویس طلای عروس با قیمت مناسب، بیخیال نگین و زمرد و ... شوید. چون اینگونه تزئینات قیمت سرویس طلا شما را بسیار افزایش می دهند.
 • نیاری نیست که حتما سرویس طلای شما کامل بوده و تمامی اجزای گفته شده را داشته باشد. پس اگر با محدودیت بودجه مواجه هستید، می توانید به جای سرویس کامل، نیم ست طلا خریداری کنید‌.

آخرین سخن طلاسی

طلاسی این بار نیز به همراه شما خوبان به بررسی نکاتی مهم هنگام خرید سرویس طلای عروس پرداخت. خرید سرویس طلا شاید در نگاه اول دشوار و پر چالش به نظر برسد. اما با در نظر گیری این نکات قطعا موفق به انتخاب بهترین و ایده آل ترین نوع سرویس طلا خواهید شد.

برای خرید آنلاین طلای خام یا آب شده بدون اجرت با مشاورین و کارشناسان مجموعه معتبر و خوشنام طلاسی تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

 • خرید سرویس طلای عروس بر اساس مد! آیا مهم است؟

بله که مهم است، اما گاهی طرح هایی که ترند شده اند با سایر اجزای استایل شما همخوانی ندارند و در اینجاست که باید قید مد و ترند روز را بزنید.

 • سرویس طلای عروس با طرح شلوغ یا ساده؟

تا حد امکان ساده! چون سرویس های ساده تر هیچگاه قدیمی نشده و از مد نمی افتند.

 • سرویس طلای دست دوم! آیا بخریم؟

بله، مخصوصا اگر با محدودیت بودجه مواجه هستید، سرویس طلای دست دوم نیز گزینه مناسبی خواهد بود.

 

نویسنده
مرضیه کوهشاریتولید محتوا

نویسنده

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها