روش ها و مزایای سرمایه گذاری در طلای آب شده

روش ها و مزایای سرمایه گذاری در طلای آب شده
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.48 - (7 امتیاز)

امروزه با توجه به تورم حاکم بر کشور، ورود به بازار طلا راهکاری مناسب برای حفظ ارزش سرمایه محسوب می­شود. روش ها و مزایای سرمایه گذاری در طلای آب شده، موجب شده افراد زیادی به دنبال خرید و فروش این نوع طلا و کسب سود باشند.

اگر شما هم قصد خرید طلا را دارید و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره طلای آب شده هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در این مقاله از طلاسی قصد داریم به طور جامع و کامل روش­های خرید طلای آب شده و مزایای مختلف سرمایه گذاری در آن را بررسی کنیم.

روش های سرمایه گذاری در طلای آب شده

برای سرمایه گذاری در طلای آب شده دو روش وجود دارد. خرید طلای آب شده به صورت فیزیکی یا آنلاین مزایا و معایب مختلفی را به همراه دارد. شما برای حفظ سرمایه خود و کسب سود، باید با توجه به شرایط، یکی از این دو روش را که در ادامه مفصل به توضیح آنها می­پردازیم، انتخاب کنید.

خرید طلای آب شده به صورت فیزیکی

خرید فیزیکی طلا از گذشته تا امروز، به عنوان مرسوم­ترین روش ورود به بازار طلا جهت سرمایه گذاری شناخته می­شود. در این روش شما باید به صورت حضوری به طلافروشی­های سطح شهر مراجعه کنید؛ و با توجه به میزان بودجه در اختیار، طلای آب کرده بخرید.

سرمایه گذاری در طلای آب شده با خرید فیزیکی حساسیت­ها و پیچیدگی­های خاص خود را دارد. از آنجایی که تقلب و پایین آوردن عیار طلا در نوع آب شده امکان پذیر است، باید به سراغ طلافروشی­های معتبر بروید.

همچنین اگر مقدار بودجه شما کم باشد، طلایی که می­خرید اندازه کوچکی خواهد داشت. بنابراین نگهداری از آن کمی دشوار می­شود. یا اگر اندازه طلای آب شده زیاد باشد، باید از صندوق امانات برای نگهداری آن استفاده کنید؛ که این امر هزینه­های دیگری برایتان به همراه خواهد داشت.

خرید طلای آب شده به صورت آنلاین

اگر می­خواهید در زمان خود صرفه جویی کنید، باید به سراغ خرید آنلاین طلای آب شده بروید. خرید آنلاین جایگزین مناسبی برای خرید فیزیکی طلا محسوب می­شود. شما می­توانید با استفاده از سایت­ها و سامانه­های معتبر، در کمترین زمان ممکن، هر مقدار طلای آب شده مد نظر دارید را به راحتی بخرید.

با استفاده از این روش دیگر نگرانی بابت نگهداری طلای آب شده نیست. همچنین، فروش طلا به راحتی صورت می­گیرد؛ و در هر زمان می­توانید سرمایه خود را نقد کنید.

مزایای سرمایه گذاری در طلای آب شده

روش­های مختلفی برای ورود به بازار طلا وجود دارد. می­توان از طریق خرید طلای نو، سکه، شمش، اوراق، سهام و ... سرمایه خود را حفظ کرد. اما خرید طلای آب شده محبوبیت خاصی در بین سرمایه گذاران دارد.

مزایای مختلف سرمایه گذاری در طلای آب کرده، موجب شده افراد زیادی خرید این نوع طلا را بهترین گزینه بدانند. از مهمترین مزیت های خرید طلای آب شده، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

* معاف از مالیات

یکی از اصلی­ترین مزیت های خرید طلای آب شده، معاف از مالیات بودن این نوع طلا است. برخلاف طلای نو و زینتی که مالیات بر ارزش افزوده به آن تعلق می­گیرد؛ طلای کارکرده معاف از مالیات است.

یعنی قیمت و ارزش طلای آب شده بدون مالیات محاسبه می­شود. در نتیجه با بودجه­ای مشابه می­توان مقدار بیشتری طلای آب شده نسبت به طلای دارای مالیات خرید.

* بدون اجرت بودن

همانطور که می­دانید طلای نو و زینتی دارای اجرت ساخت است. یعنی علاوه بر بهای طلا، مبلغی نیز به خاطر دستمزد کار روی مبلغ کل آن محاسبه می­شود. اما طلای آب شده معاف از اجرت است. زیرا این نوع طلا یک ماده اولیه طلاسازی به شمار می­رود؛ و هنوز زیورآلاتی با آن ساخته نشده که شامل اجرت ساخت گردد.

* نقد شوندگی سریع

از آنجایی که طلاسازان از طلای آب شده برای ساخت زیورآلات مختلف استفاده می­کنند، طلای آب شده همیشه مورد نیاز است. شما در هر زمان که تصمیم به فروش طلای آب شده خود بگیرید، به سرعت می­توانید آن را بفروشید. نقد شوندگی بالا و در کمترین زمان ممکن، از دیگر مزایای سرمایه گذاری در طلای آب شده به شمار می­رود.

* مصونیت در برابر تورم

تورم در کشور ما روند صعودی دارد و همین امر موجب کاهش ارزش پول می­شود. اما باید این نکته را بدانید که تورم روی ارزش طلا تاثیر بسیار کمی دارد. در واقع می­توان گفت حتی در زمان تورم ارزش طلا بیشتر می­شود. بنابراین خرید طلای آب شده گزینه­ای ایده­آل برای حفظ سرمایه است.

با خرید این نوع طلا، علاوه بر اینکه ارزش بودجه شما حفظ می­شود، امکان بدست آوردن سود در طول زمان نیز وجود دارد. با گذشت زمان قیمت و بهای طلا افزایش می­یابد و می­توان از خرید و فروش طلای آب شده سود قابل توجهی کسب کرد.

* عیار ثابت

عیار طلای زینتی در زمان خرید 750 است. اما در زمان فروش عیار آن 745 محاسبه می­گردد. در نتیجه از ارزش اولیه طلا کاسته می­شود. اما طلای آب شده در زمان خرید و فروش دارای عیار ثابتی است.

یعنی محاسبه عیار طلای آب کرده چه در زمان خرید و چه در زمان فروش، براساس عدد ثبت شده روی آن صورت می­گیرد. در نتیجه ارزش آن حفظ می­شود.

* خرید راحت

خرید راحت، دیگر مزیت سرمایه گذاری در طلای آب شده است. خرید انواع دیگر طلا مانند سکه، شمش، اوراق و ... با محدودیت­ها و پیچیدگی­هایی همراه است. اما برای خرید طلای آب شده کار سختی پیش رو نخواهید داشت.

سرمایه گذاری در بازار طلای آب شده، نیازی به دانش و تجربه آنچنان خاصی ندارد. فقط کافی است فروشنده­ای معتبر پیدا کنید. شما می­توانید به راحتی به صورت فیزیکی یا آنلاین هر مقدار طلای آب شده را بخرید.

سخن پایانی

خرید طلای آب شده به خاطر مزایای مختلف آن، می­تواند روشی مناسب برای سرمایه گذاری محسوب شود. با خرید این طلا می­توانید از سرمایه خود در برابر تورم محافظت کنید و در طول زمان سود بدست آورید. همانطور که گفته شد بدون اجرت بودن طلای آب شده، یکی از اصلی­ترین دلایل خرید آن به شمار می­رود.

اگر شما هم به دنبال خرید طلای بدون اجرت هستید تا بتوانید با توجه به بودجه خود، سرمایه گذاری بیشتر و بهتری انجام دهید؛ می­توانید از طلاسی کمک بگیرید. پلتفرم خرید و فروش آنلاین طلاسی به شما کمک می­کند تا طلای خام بدون اجرت بخرید و یک سرمایه گذاری مطمئن و بدون ریسک را تجربه کنید.

 

سوالات متداول

1- مزیت خرید طلای آب شده چیست؟

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در طلای آب شده می­توان به نقد شوندگی سریع، روش­های خرید راحت، معافیت از مالیات و اجرت، حفظ ارزش سرمایه در برابر تورم و ... اشاره کرد.

2- بهترین روش خرید طلای آب شده چیست؟

برای خرید طلای آب شده می­توان از دو روش فیزیکی و آنلاین استفاده کرد. خرید آنلاین به خاطر صرفه جویی در وقت، اطمینان از اعتبار طلای آب شده، فروش راحت و ... گزینه­ای ایده­آل محسوب می­شود.

3- سرمایه گذاری در طلای آب شده بهتر است یا طلای نو؟

خرید طلای آب شده به خاطر نداشتن مالیات و اجرت نسبت به خرید طلای نو گزینه بهتری به شمار می­رود. زیرا می­توانید با میزان بودجه مشابه، مقدار بیشتری از طلای آب شده را بخرید. همچنین فروش طلای آب شده راحت­تر است. زیرا ماده اولیه ساخت انواع جواهرآلات و زیورآلات محسوب می­شود و طلاسازی­ها به آن نیاز مبرم دارند.

4- سود سرمایه گذاری در طلای آب شده چقدر است؟

با توجه به مقدار طلای آب شده و نوسانات قیمتی بازار طلا، مقدار سود این نوع سرمایه گذاری متفاوت است. در صورت افزایش ناگهانی یا قابل توجه ارزش طلا در بازار داخلی و خارجی، ممکن است در زمان کمی از بابت خرید طلای آب شده سود زیادی نصیب شما شود.


مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.
مریم رحیمی مقدمتولید محتوا

مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها