چه طلا و جواهری مناسب برای مجلس عزاداری است؟

چه طلا و جواهری مناسب برای مجلس عزاداری است؟
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.37 - (7 امتیاز)

چه طلا و جواهری مخصوص مجلس عزاداری است؟ 

همه ما روزی این دنیا را با تمام زیبایی و شکوه و عظمتش برای همیشه ترک خواهیم کرد. حال هرگاه یکی از دوستان یا آشنایان ما از دنیا می‌رود با حضور در مجلس ختم، با خانواده او ابراز همدردی می‌کنیم. اما مناسب بودن استایل شما در مراسم ختم نیز بسیار اهمیت داشته و نشانه ارزش و احترام شما به نزدیکان متوفی است. حال یکی از المان‌هایی که می‌تواند استایلی مناسب و ایده آل را برای یک مجلس عزاداری خلق کند، طلا و جواهرات است. 

طلا و جواهرات مخصوص عزاداری می‌تواند به رسمی‌تر شدن استایل شما کمک‌ کرده و از طرفی نیز نشان دهد که تا چه اندازه به متوفی و نزدیکان او فکر کرده‌اید و تمام سعی خود را داشته‌اید که در مناسب‌ترین حالت ممکن در مجلس حضور یابید. پس بیایید تا شما را با بهترین انواع جواهرات برای مجالس ختم آشنا کرده و نکاتی طلایی را به اشتراک بگذاریم. در ادامه با طلاسی همراه باشید. 

طلا و جواهرات در مجلس عزاداری! استفاده کنیم یا نه؟

شاید اگر صحبت از حضور در مجلس ختم شود، آخرین چیزی که به آن فکر می‌کنید زیورآلات و طلا و جواهراتتان باشد‌. اصلا شاید حتی به استایل خود نیز اهمیت ندهید، درست مانند افرادی که عقیده دارند باید در مجلس ختم به ژولیده‌ترین حالت ممکن شرکت کرد!

 اما بر خلاف این تصورات، هرچقدر استایل افراد مناسب‌تر و ایده آل‌تر باشد، در واقع نشان دهنده این است که آداب مجلس را به جا آورده و به آن رسمیت بخشیده‌اند. حال طلا و جواهرات نیز بخشی از این استایل ایده آل شماست، و می‌توانید از آن‌ها به شکل اصولی و به قاعده استفاده کنید. 

۶ نکته هوشمندانه برای انتخاب طلا و جواهرات مخصوص عزاداری 

حال اگر شما نیز قصد حضور در یک‌ مجلس ختم یا عزاداری را دارید، می‌بایست در انتخاب طلا و جواهرات بسیار هوشمندانه عمل کنید. چون یک انتخاب اشتباه می‌تواند تاثیر عکس داشته و حتی برداشت‌های نامناسبی را نیز به همراه داشته باشد. پس حتما به نکات اساسی زیر توجه فرمایید:

۱_ جلب توجه ممنوع! 

مجلس ختم جای درخشش افراد نیست! پس به دنبال متمایز به نظر آمدن خود نباشید و تا حد امکان از جلب توجه و نگاه افراد به سمت خود پرهیز نمایید. به عنوان مثال جواهراتی مثل انگشترهایی با نگین‌های بسیار بزرگ، النگوهای فوق العاده سنگین که صدای زیادی ایجاد می‌کنند، یا گردنبندهایی که زرق و برق زیادی دارند، به هیچ عنوان مناسب مجلس ختم نیستند. چون درخشش و زرق و برق آن‌ها باعث می‌شود که نگاه و توجه همه افراد مجذوب استایل شما شود، در حالی که شما اصلا به دنبال این توجهات نیستید. 

۲_ جواهرات را با لباس‌هایتان ست کنید. 

طلا و جواهرات مخصوص عزاداری بهتر است حتما با لباس‌هایی که بر تن دارید هماهنگی داشته باشند. برای اینکه این کار را به شیوه اصولی انجام دهید حتما از مطلب ست کردن طلا با لباس کمک بگیرید. به عنوان مثال لباس عزاداری افراد در ایران رنگ مشکی دارد، حال برای یک‌ استایل مشکی می‌توانید از یک انگشتر طلا با نگین سیاه، یک ریسه مروارید بسیار ظریف یا یک دستبند طلای سفید استفاده نمایید. در برخی کشورها نیز لباس مجلس ختم رنگ سفید دارد، که برای شرکت در چنین مجالسی نیز باید جواهرات مناسبی انتخاب کنید. 

۳_ ساده باشید، بسیار ساده!

گفتیم که جلب توجه کردن در مجلس ختم امر خوشایندی نیست. پس تا حد امکان جواهراتی ساده را انتخاب کنید که طرح شلوغی نداشته باشند. 

۴_ رنگ بی رنگ!

انتخاب طلا و جواهرات رنگی نیز برای مجالس عزاداری توصیه نمی‌شود. به عنوان مثال طلای رزگلد، یا طلاهای که نگین‌های رنگی دارند برای استایل مراسم عزاداری مناسب نیستند. به طور کلی طلای طرح ساده زرد یا سفید را برای اینگونه مجالس بیشتر پیشنهاد می‌کنیم. 

۵_ میزان صمیمیتتان با متوفی 

برای انتخاب طلا و جواهرات مخصوص عزاداری حتما به میزان صمیمیت خود با متوفی نیز توجه کنید. به عنوان مثال ممکن است متوفی قبلا به شما جواهرات خاصی را هدیه داده باشد. حال شما با استفاده از این جواهرات در مراسم ختم، نشان می‌دهید که چقدر به او فکر کرده‌اید و برایتان اهمیت داشته است. یا به عنوان مثال اگر متوفی علاقه مند به جواهرات با طرح خاصی بوده، شما نیز می‌توانید برای یادبود او در مراسم ختمش از جواهراتی با همان طرح استفاده نمایید. 

۶_ زیاده روی نکنید. 

در استفاده از طلا و جواهرات مخصوص عزاداری هرگز زیاده روی نکنید. به عنوان مثال برای مراسم ختم به دست داشتن یک ‌انگشتر ساده با یک دستبند معمولی کافی است. اما اینکه بخواهید تمام سرویس طلایتان را در آن روز استفاده کنید، باعث شلوغ شدن استایل شما شده و جلوه مناسبی ندارد. پس پوشیدن تمام النگوهایتان، یک گردنبند سنگین، و چندین انگشتر و حلقه به صورت همزمان ممنوع!

معرفی بهترین انواع طلا و جواهرات مخصوص عزاداری 

و حالا کدام نوع طلا و جواهرات را انتخاب کنیم؟ قطعا این مورد نیز بسیار مهم است. طلاسی برای مراسم عزاداری به شما گزینه‌های زیر را پیشنهاد می‌کند:

دکمه سردست طلا 

دکمه سردست طلا علاوه بر جذابیت خاصی که دارد باعث رسمی‌تر دیده شدن استایل شما نیز خواهد شد. دکمه سر دست را بیشتر به آقایانی توصیه می‌کنیم که قرار است در مجلس عزاداری از کت و شلوار استفاده کنند. البته خانم‌ها نیز می‌توانند به استایل‌های رسمی خود این اکسسوری را اضافه کنند. 

پابند طلا 

پابند طلا در عین سادگی و شیک بودن، جلوه زیبایی نیز ایجاد می‌کند. اگر مراسم ختم در روزهایی که هوا آفتابی و گرم است برگزار شود، پابند طلا بهترین گزینه خواهد بود. برای انتخاب یک پابند مناسب حتما مطلب خرید پابند طلا را مطالعه نمایید. 

گردنبند مروارید 

یکی دیگر از انواع طلا و جواهرات مخصوص عزاداری، گردنبند مروارید می‌باشد. گردنبند طلایی که مرواریدهای بسیار ریز داشته باشد، برای خانم‌ها گزینه مناسبی است. اما باید سعی کنید از نوع ظریف و سبک آن در اینگونه مراسمات استفاده کنید. 

دستبند تنیس 

مگر داریم‌ شیک‌‌تر و جذاب‌تر از دستبند تنیس؟! دستبند طلای تنیس معمولا نگین‌هایی ریز و ساده دارد و استایل شما را بیش از حد شلوغ نخواهد کرد. 

گوشواره الماس 

و اما یک انتخاب لوکس تر! حتی نمی‌توانید تصور کنید یک گوشواره الماس با رنگ سفید، مشکی یا سبز تیره چقدر استایل شما را رسمی‌تر خواهد کرد. 

سخن آخر طلاسی

در این بخش از مجله طلاسی بهترین و ایده آل‌ترین انواع طلا و جواهرات مخصوص عزاداری را به شما خوبان معرفی کردیم. به طور کلی استفاده از جواهرات در مراسم ختم نه تنها بد رسمی و سنت شکنی نیست، بلکه به معنای رعایت آداب است و نشانه ارزش بخشیدن به مراسم است. پس آراسته بودن حتی در مراسم ختم نیز بسیار اهمیت دارد. 


برای خرید و فروش انلاین طلا با هر میزان مبلغ و حفظ ارزش دارایی هایتان می توانید از وب سایت طلاسی، طلا بخرید دارایی های شما در طلاسی به صورت کاملا امن و بیمه شده در خزانه طلاسی نگهداری می شود و هر زمان که تمایل داشتید می توانید دارایی هایتان را به صورت طلای فیزیکی تجویل بگیرید.نامناسب‌ترین نوع طلا و جواهرات برای مراسم ختم؟

جواهرات شلوغ، رنگی و پر زرق و برق برای مراسم ختم به هیچ عنوان مناسب نخواهند بود.

جواهرات مجلس ختم طرح رسمی داشته باشند یا مدرن و اسپرت؟

برای اینگونه مجالس جواهراتی که طرح رسمی دارند را بیشتر توصیه می‌کنیم. 

بهترین رنگ طلا و جواهرات برای مراسم ختم؟

بهترین گزینه‌ها طلای زرد و سفید هستند.

نویسنده
مرضیه کوهشاریتولید محتوا

نویسنده

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها