آیا از اهمیت ست کردن طلا با اندام و لباس خبر داشتید؟

آیا از اهمیت ست کردن طلا با اندام و لباس خبر داشتید؟
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
3.89 - (15 امتیاز)

آیا از اهمیت ست کردن طلا با اندام و لباس خبر داشتید؟

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد تصور می­کنید هر مدل طلا با هر مدل لباسی هماهنگ است؛ و چهره و تیپ شما را زیبا می­کند. اما باید بدانید که امکان دارد استفاده برخی از زیورآلات به همراه برخی از لباس­ها امری اشتباه باشد. ست کردن طلا با اندام و لباس برای کسانی که به دنبال زیبایی ظاهر و استایل خود هستند، نقش کلیدی و مهمی دارد.

در این مقاله از طلاسی قصد داریم به نحوه ست کردن طلا و جواهر با لباس و اندام بپردازیم. اگر شما هم علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

اهمیت ست کردن طلا با اندام و ترفند های آن

فلز طلا علاوه بر گرانبها بودن، از زیبایی مسحور کننده­ای نیز برخوردار است. درخشندگی و رنگ طلایی آن جذابیت خاصی برای همه افراد دارد. خانم­های زیادی برای داشتن ظاهری شیک و منحصربفرد، از گردنبند طلا، دستبند طلا، انگشتر طلا، گوشواره طلا و ... استفاده می­کنند.

ست کردن طلا با اندام هم موجب زیباتر نمایان شدن زیورآلات و هم باعث خاص شدن تیپ و استایل می­شود. اما این نکته را نباید فراموش کرد که افزایش زیبایی ظاهری با کمک طلا، در همه افراد یکسان نیست. برخی از فرم­های بدنی با مدل­هایی از زیورآلات و جواهرات زیباتر به نظر می­رسند و برخی دیگر باید از ست طلای متفاوتی استفاده کنند.

موارد زیر مهمترین ترفندهای ست کردن طلا با اندام محسوب می­شوند:

1- ست کردن طلا با قد

به طور کلی افراد از نظر قد و قامت به سه دسته تقسیم بندی می­شوند. افراد دارای قد بلند، متوسط و کوتاه هستند. همانطور که می­دانید قد یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار در زیبایی ظاهر افراد است.

حال ست کردن طلا با قد می­تواند این زیبایی را افزایش دهد. اگر افراد با توجه به قد خود از زیورآلات مناسبی استفاده کنند، استایل آنها جذاب­تر نشان داده می­شود.

* بهترین طلا برای افراد قد کوتاه

کسانی که قد کوتاهی دارند، نباید از زیورآلات دارای طرح و حالت آویز استفاده کنند. گوشواره­های کوتاه، چسبان و میخی بهترین گزینه برای این افراد به شمار می­روند. زیرا به خاطر اندازه قد آنها، گوشواره­های بلند به شکلی نامناسب خود را نمایان می­کنند؛ و به جز برهم زدن استایل، ظرافت و زیبایی گوشواره طلا نیز دیده نمی­شود. این افراد در صورت تمایل به استفاده از گردنبند طلا، باید مدل­های کوتاه­تر را انتخاب کنند.

* بهترین طلا برای افراد قد بلند

به خاطر قامت بلند و رعنا، استفاده از زیورآلاتی که اندازه و طول بزرگتری دارند، گزینه­ای ایده­آل محسوب می­شود. افراد قد بلند می­توانند گوشواره­های آویز و گردنبندهای بلند را انتخاب کنند تا جذابیت استایل آنها دوچندان شود.

* بهترین طلا برای افراد قد متوسط

این افراد به نسبت کوتاه قامتان و بلند قدها، کار راحت­تری برای ست کردن طلا با اندام خود دارند. قد متوسط این امکان را فراهم می­کند تا بتوان از زیورآلات متنوع آویز، کوتاه، بلند، چسبان و ... بهره گرفت.

2- ست کردن طلا با فرم صورت

به همان اندازه که طلا می­تواند باعث جذابیت بیشتر چهره شما شود، امکان نتیجه معکوس نیز وجود دارد. اگر زیورآلاتی مانند گوشواره و گردنبند هماهنگ با فرم صورت نباشند، روی چهره شما تاثیر منفی خواهند گذاشت.

طلا می­تواند صورت شما را چاق یا کشیده نشان دهد. از این رو هنگام ست کردن طلا با اندام، باید نهایت دقت را داشته باشید. چندین فرم صورت مانند گرد، مستطیلی، مربعی، کشیده، بیضی، لوزی، مثلثی و ... وجود دارد. برای هر کدام از این فرم­های صورت مدل­های مختلفی از زیورآلات باید مورد استفاده قرار بگیرند.

3- ست کردن طلا با فرم بدن

استفاده از زیورآلات طلا برای افراد چاق و لاغر یکسان نیست. بهتر است افراد دارای اندام و فرم بدن لاغر از طلاهای ظریف استفاده کنند. در مقابل زیورآلات درشت و پهن برای افراد چاق گزینه بهتری محسوب می­شوند.

4- ست کردن طلا با فرم گردن

فرم گردن در افراد مختلف می­تواند کشیده، کوتاه، لاغر، چاق یا دارای انحنای خاصی باشد. ست کردن طلا با فرم گردن در زیباتر نشان دادن چهره و حتی اندام و استایل شما تاثیر زیادی دارد.

گردنبندها و گوشواره­های کوتاه و کوچک برای افراد با گردن لاغر انتخابی درست است. در مقابل زیورآلات آویز و کشیده با اندازه بزرگتر برای کسانی که گردن کشیده­ای دارند، می­تواند جذابیت بیشتری را به همراه بیاورد.


7 ترفند سریع ست کردن طلا با لباس

اگر می­خواهید در یک مهمانی استایل جذابی داشته باشید، از ست کردن طلا با لباس خود غافل نشوید. همانطور که می­دانید انتخاب بهترین و مناسبترین لباس امری ضروری برای داشتن یک استایل زیبا است. حال اگر لباسی که انتخاب می­کنید، هماهنگی خوبی با زیورآلات مانند گردنبند طلا، گوشواره طلا و ... داشته باشد، زیبایی ظاهر دوچندان می­شود.

با ترفندهای زیر می­توانید به بهترین شکل ممکن لباس را با طلا ست کنید:

1- همخوانی طرح لباس با طلا

برای لباس­های پوشیده و اسلامی بهتر است از زیورآلاتی همچون انگشتر طلا، دستبند و النگو طلا استفاده کنید. اما اگر پوشش آزادتری دارید، طلاهای آویز بهترین گزینه هستند. توصیه می­کنیم برای ست کردن طلا با لباس­های ساده از زیور آلات درشت و با لباس­های دارای طرح شلوغ از طلاهای کوچک استفاده کنید.

2- طلا و رنگ لباس

رنگ لباس نقش کلیدی در ظاهر افراد دارد. اگر می­خواهید از لباس­های رنگی استفاده کنید، بهتر است طلا با طرح ساده و رنگ مات را انتخاب نمایید. در صورتی که رنگ لباس شما خنثی است، طلاهایی با جلوه بیشتر و درخشندگی زیاد بهترین گزینه هستند.

3- ست کردن طلا با ظاهر لباس

زیورآلات ساده به همراه لباس­های خاص که از دوخت و مدل منحصربفردی برخوردارند، استایل بی­نظیری خلق می­کنند. در مقابل برای لباس­هایی با ظاهر ساده و رسمی، طلا و جواهرات بزرگ می­توانند بهترین گزینه باشند.

4- ست کردن طرح و مدل یقه با طلا

لباس­های دارای یقه­های مختلفی هستند. با توجه به نوع یقه لباس که می­تواند مثلثی، لوزی، گرد و ... باشد، باید از زیورآلات مناسبی استفاده کنید. هنگام ست کردن گردنبند با لباس باید دقت داشته باشید تا بخش­هایی از گردنبند زیر یقه پنهان نشود. اگر لباس شما یقه ساده­ای دارد بهتر است از طلاهای ظریف بهره بگیرید.

5- توجه به نقطه کانونی

نقطه­ای که بیشترین میزان دید و جلوه را دارد، نقطه کانونی است. بنابراین اگر می­خواهید ست کردن لباس و طلا ظاهر شما را جذاب­تر کند، باید زیورآلاتی که در نقطه کانونی قرار می­گیرند را به درستی انتخاب نمایید.

برای مثال اگر گوشواره بزرگ و آویز دارید، بهتر است گردنبند شما بلند نباشد. یا اگر دستبندی با طرح شلوغ و بسیار پر کار دارید، یک انگشتر ظریف و ساده انتخاب کنید. به طور کلی خوب جلوه کردن تمام زیورآلات شما در کنار لباس اهمیت زیادی دارد و باید به آن توجه ویژه­ای داشته باشید.

6- رنگ نگین متناسب با لباس

اگر از زیورآلات و جواهراتی استفاده می­کنید که دارای نگین هستند، باید رنگ این نگین را با لباس ست کنید. برای مثال یکسان بودن رنگ نگین انگشتر یا گوشواره با کفش و کیف می­تواند جذابیت زیادی در ظاهر شما ایجاد کند.

7- جذابیت در اوج سادگی

ست­های ساده اما شیک همیشه علاقمندان زیادی دارند. شما می­توانید با لباس­های ساده و خاص و طلاهای ظریف، زیبایی ظاهر خود را چند برابر کنید. استفاده از زیورآلات زیاد و لباس­های نامتعارف، جلوه خوبی ندارد و از زیبایی استایل شما می­کاهد.

10 نکته‌ای که برای ست کردن طلا و جواهر با لباس باید بدانید!

داشتن اطلاعات کافی درباره ست کردن طلا و جواهر با لباس، می­تواند ظاهری چشم نواز را برای شما به ارمغان بیاورد. توجه به یکسری نکات در انتخاب بهترین طلا و لباس، به شما کمک می­کند در هر جمع و مهمانی متفاوت و زیبا به نظر برسید.

موارد زیر مهمترین نکات ست کردن طلا با اندام و لباس محسوب می­شوند:

* انتخاب انگشتر یا حلقه باید با توجه به نوع آستین لباس صورت بگیرد. برای لباس­های آستین بلند، حلقه­های درشت و برای لباس­های آستین کوتاه، بهترین گزینه انگشترهای ظریف است.

* اگر می­خواهید زیبایی چهره شما بیشتر جلوه کند، از زیورآلات ظریف استفاده کنید.

* هنگام ست کردن طلا با لباس، از توجه به رنگ پوست غافل نشوید. باید لباس و طلایی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد.

* هنگام انتخاب طلا و جواهر و ست کردن آن با لباس، به نوع مراسمی که می­خواهید در آن شرکت کنید، توجه داشته باشید. تیپ و استایل شما باید متناسب با نوع مهمانی (رسمی، خانوادگی، دوستانه و ...) باشد.

* توجه داشته باشید همراه با زیورآلات بیش از سه رنگ در استایل استفاده نکنید.

* از کنار هم قرار دادن لباس­هایی با طرح و رنگ شلوغ و طلا و جواهر پرکار بپرهیزید.

* با انواع سایز زیورآلات و جواهرات مانند گردنبند، دستبند، گوشواره، انشگتر و ... آشنا شوید.

* لباس و طلا را متناسب با اندام و فرم بدن خود انتخاب کنید.

* لباس­ها و جواهرات با رنگ­های متفاوت را در کنار یکدیگر استفاده نکنید.

* به سادگی اهمیت دهید. طرح­های ساده همیشه از محبوبیت بیشتری برخوردارند.


چرا ست کردن طلا با لباس اهمیت دارد؟

یکی از بهترین روش­های داشتن یک استایل زیبا و منحصربفرد، ست کردن طلا با لباس است. افراد همیشه به دنبال افزایش جذابیت و زیبایی ظاهر خود هستند. از این رو از لباس­ها و زیورآلات مختلفی استفاده می­کنند.

اگر پوشش و جواهرات با یکدیگر همخوانی نداشته باشند، زیبایی ظاهر حاصل نمی­شود. در مواقعی امکان دارد نتیجه معکوس باشد و ظاهر زیبایی خود را از دست بدهد. بنابراین انتخاب لباس مناسب به همراه طلایی که با آن همخوانی دارد، از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به طور جامع و کامل به بررسی ست کردن طلا با اندام و لباس بپردازیم. امیدواریم نکات ارائه شده مفید واقع گردند و بتوانید از آنها نهایت استفاده را ببرید. اگر به دنبال خرید طلا هستید تا با لباس­های خود ست کنید و استایلی متفاوت و جذاب داشته باشید، طلاسی می­تواند به شما کمک کند.

طلاسی به عنوان بهترین پلتفرم خرید و فروش آنلاین طلا، بستر مناسبی جهت خرید راحت انواع طلای بدون اجرت را برایتان فراهم می­کند.

مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.
مریم رحیمی مقدمتولید محتوا

مریم رحیمی مقدم هستم. مترجم زبان انگلیس و نویسنده محتوای وبلاگ فارسی و انگلیسی.

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها