معنی انگشتر طلا در هر انگشت چیست؟ شخصیت شناسی از این طریق چگونه است؟

معنی انگشتر طلا در هر انگشت چیست؟ شخصیت شناسی از این طریق چگونه است؟
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
ستاره فعالستاره غیر فعالثبت نظر
4.47 - (7 امتیاز)

انگشتر یکی از زیباترین و محبوب‌ترین اکسسوری‌هایی است، که اکثر ما به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنیم. به طوری که انگشتر به عضوی جدایی ناپذیر از استایلمان تبدیل شده است. اما با این وجود این همه استفاده، هنوز هم بسیاری از افراد نمی‌دانند انداختن انگشتر در هر انگشت چه معنا و مفهوم عمیق و پر باری دارد، و فقط و فقط به چشم یک جواهر یا اکسسوری ساده به آن نگاه می‌کنند‌.

 حال طلاسی تصمیم دارد در این بخش معنی انگشتر طلا در هر انگشت را بررسی کرده و نکاتی جالب و خواندنی را با شما به اشتراک بگذارد. در ادامه با طلاسی همراه باشید.

انگشتر را در کدام دست استفاده کنیم؟

یک لحظه صبر کنید! پیش از صحبت در خصوص انگشتان، بیایید ببینیم اصلا کدام دست را برای استفاده از انگشتر طلا انتخاب کنیم. چپ یا راست؟ خوب، این مسئله کاملا بستگی به شرایط فرهنگی و سلیقه خودتان دارد. یعنی این مورد هیچ قاعده یا اجباری ندارد و می‌توانید از انگشتر خود در هر یک از دستانتان استفاده کنید. اما بیایید به دل تاریخ برویم و ببینیم روایات چه توصیه‌ای برای ما دارند.

 در روایات تاریخی بیشتر توصیه بر این شده که از انگشتر در دست راستمان استفاده کنیم. چون دست راست تسلط و قدرت بیشتری نسبت به دست چپ دارد و قطعا برای استفاده از انگشتر مناسب‌تر است. اما خودتان را به این موارد محدود نکرده و اگر چپ دست هستید، حتما از انگشتر در دست چپتان استفاده کنید.

آشنایی با معنا و مفهوم انگشتر طلا در هر انگشت!

معنی انگشتر طلا در هر انگشت کاملا متفاوت بوده و هرگاه انگشتر خود را در یکی از انگشتانتان استفاده می‌کنید، در حال انتقال پیام و معنای خاصی به بیننده هستید. معنی انگشتر در هر انگشت را در زیر ذکر نموده‌ایم:

  •  انگشتر در انگشت کوچک، مخصوص خوش صحبت‌ها!

از قدیم گفته‌اند احترام بزرگترها واجب‌تر است، اما بیایید این بار از یک کوچکتر فنچ و بامزه شروع کنیم، انگشت کوچک دست! انگشت کوچک شاید در نگاه اول کاربرد آنچنانی نداشته باشد، اما استفاده از انگشتر در آن، پیام‌هایی مهم را منتقل می‌کند‌. افرادی که انگشتر خود را در این انگشت می‌اندازند، معمولا فن بیان فوق العاده‌ای داشته و همیشه از آن‌ها به عنوان خوش صحبت‌های جمع یاد می‌شود‌.

 این افراد به قدری روابط عمومی خوبی دارند، که دایره دوستان و آشنایانشان بسیار گسترده بوده و اصولا ارتباطاتی عمیق و صمیمی را شکل می‌دهند. پس اگر می‌خواهید شما هم فردی اجتماعی و خوش مشرب به چشم بیایید، حتما از انگشتر خود را در این انگشتتان استفاده کنید‌.

  • انگشتر در انگشت حلقه، مخصوص ازدواجی‌ها!

حال معنی انگشتر طلا در هر انگشت ممکن است هر چیزی باشد، اما در انگشت حلقه معنای آن چیزی نیست جز ازدواج! اصلا گویی که هنگام آفرینش، خداوند این انگشت را آفرید تا میزبان عشق و ازدواج باشد. البته دلایل خوبی هم برای این مسئله وجود دارد. مثلا برخی افراد معتقدند رگی بزرگ در انگشت حلقه وجود دارد که مستقیما به قلب انسان وصل می‌باشد. حال افراد با انداختن حلقه در این انگشت، در واقع می‌خواهند علاقه قلبی خود به پارتنرشان را ابراز کنند. چینی ها هم که عقیده جالب‌تری داشته و می‌گویند انگشتان حلقه هنگام قرار گیری در یک راستا، هرگز از هم جدا نمی‌شوند.

 پس این یعنی نماد عشق، عشقی که قرار است همیشگی باشد، بدون جدایی و دوری! حال که می‌دانیم مفهوم و معنی انگشتر طلا در هر انگشت حلقه چیست، به نظرتان هنگام ازدواج انگشتر را در کدام دست استفاده می‌کنند؟ بله، همانطور که می‌دانید ما ایرانی ها انگشتر حلقه را در دست چپ استفاده می‌کنیم. اما در کشورهای دیگر ماجرا کاملا متفاوت است. مثلا هندی‌ها، رومیان و حتی برخی کشور‌های اروپایی حلقه ازدواج را در دست راست استفاده می کنند. چرا؟ چون بر این باورند که دست چپ قابل اعتماد نیست، یا اصلا این دست را نماد ناپاکی و دروغ می دانند‌.

  • انگشتر در انگشت وسط، مخصوص حق گو ترین ها!

در این بخش از بررسی معنی انگشتر طلا در هر انگشت، می رسیم‌ به انگشت وسط که کانون قدرت دستان ماست. انگشت وسط بزرگترین انگشت دست است و در واقع مسئولیت حفظ تعادل را بر عهده دارد. کسانی که انگشتر خود را در این انگشت استفاده می کنند جز عادل ترین، حق شناس ترین و قابل اعتماد ترین افراد به شمار می روند. آن ها معمولا از لحاظ ذهنی بسیار مستقل هستند و هرگز به خاطر دیگران افکار خود را تغییر نمی دهند.

  • انگشتر در انگشت اشاره، مخصوص قدرت طلب ها!

وقتی صحبت از معنی انگشتر طلا در هر انگشت می شود، انگشت اشاره با همه انگشت ها فرق دارد و متمایز است. افرادی که انگشتر خود را در این انگشت استفاده می کنند، رهبرانی قدرتمند هستند و تمایل زیادی به ریاست دارند. آن ها در حقیقت مدیریت کردن را دوست دارند و جاه طلبی و فرصت طلبی در شخصیتشان موج می زند. راستی! اگر انگشتر خود را در انگشت اشاره دست راست بیندازید، به عنوان فردی آرام تر و صبور تر به شمار می روید.

 اما اگر انگشتر در انگشت اشاره دست چپتان دیده شود، شما کمی جسور تر، قدرت طلب تر و مدعی تر به نظر خواهید رسید. درست مثل طرح لوتوس در جواهرات که شما را پرقدرت و کاریزماتیک جلوه می دهد. برای آشنایی با نماد لوتوس در طلا و جواهرات کلیک کنید.

  • انگشتر در انگشت شصت، مخصوص با اراده ها!

یک چیز جالب! شاید برایتان عجیب باشد که بدانید رومی ها خدایان زیادی داشتند. حال نام هر خدا را روی یکی از پنج انگشت دست گذاشته اند. اما داستان زمانی جالب تر می شود که بدانید رومی ها برای انگشت شصت هیچ اسمی را انتخاب نکرده اند. چون معتقدند این انگشت آنقدر قدرتمند است که نیازی به چنین نام و عنوانی ندارد‌. حال اگر انگشتر خود را در این انگشت استفاده کنید، شما به عنوان فردی با اراده، جسور، قدرتمند و پر ادعا دیده می شوید.

حال با توجه به اینکه ولنتاین از رگ ‌گردن به ما نزدیک تر است، اگر انتخاب شما خرید طلا برای پارتنرتان است، حتما و حتما به معانی گفته شده در این بخش توجه نمایید. مثلا اگر می خواهید هدیه ولنتاین پارتنر شما را پر قدرت تر جلو دهد، می توانید برا او انگشتری مناسب انگشت اشاره اش خریداری کنید‌. راستی! برای آشنایی با جذاب ترین و بهترین هدیه طلای ولنتاین کلیک کنید.

 

آخرین سخن

در این بخش طلاسی به همراه شما خوبان به بررسی دقیق و جامع معنی انگشتر طلا در هر انگشت پرداخت. در آخر باید بگوییم اگر می خواهید کاریزماتیک تر و جذاب تر از همیشه باشید، حتما انگشت مناسبی را برای انگشتر خود انتخاب کرده و این فاکتور را نادیده نگیرید.

برای خرید و فروش طلا آنلاین با کمترین میزان کارمزد با طلاسی تماس بگیرید. همکاران و کارشناس ما در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد..

سوالات متداول

  • آیا معنا و مفهوم انگشتر در انگشتان دست چپ و راست یکی است؟

خیر، معنی انگشتر در انگشتان هر دست کاملا متفاوت خواهد بود‌.

  • معنی انگشتر در هر انگشت مربوط به چه دوره ای از تاریخ است؟

نمی توان این معانی را به دوره خاصی از تاریخ نسبت داد. اما تمامی معانی گفته شده تاریخچه ای هزاران ساله دارند و به دوران امپراطوران روم باستان باز می گردند.

  • استفاده از انگشتر در کدام انگشت، روابط ما با دیگران را بهبود می بخشد؟

انگشت کوچک، چون شما را فردی خوش مشرب تر و خوش صحبت تر جلوه می دهد.

 

منابع:

https://shekanj.com/the-meaning-of-the-ring-on-each-finger/

https://parasteh.com/blog/ring-in-fingers-meaning/

 

نویسنده
مرضیه کوهشاریتولید محتوا

نویسنده

دیدگاه شما

دیدگاه کاربر نسبت به مقاله

محبوب ترین ها